Tomek Alicki Tomek Alicki 11.07.2017 20:29
Aladdin. Disney od miesięcy poszukuje odtwórcy głównej roli
352V

Aladdin. Disney od miesięcy poszukuje odtwórcy głównej roli

Przez casting do Aladdina przewijali się aktorzy pokroju Deva Patela czy Riza Ahmeda, jednak poszukiwania wciąż trwają. Taka sytuacja może być zarówno dobra jak i zła dla ostatecznego filmu...

Guy Ritchie, reżyser nadchodzącego Aladdina, oraz Disney rozpoczęli pierwsze castingi już w marcu. Scenariusz czytało podobno ponad 2000 aktorów, studio zatrudniło ekspertów z całego świata, żeby pomogli w procesie wyboru, a mimo to niedawno opóźniono kolejne etapy produkcji. 

W lipcu miały rozpocząć się pierwsze zdjęcia. Ponad tydzień temu przekroczyliśmy wskazaną granicę. Zatrudnieni aktorzy wciąż pozostają pojedynczymi plotkami. Podobno kilkukrotnie znajdywano już odpowiednich ludzi, przeprowadzano pierwsze próby, które szybko okazywały się porażką. 

Najwyraźniej największy problem Ritchiego leży w znalezieniu młodego aktora pierwszoplanowego o indyjskich korzeniach, który potrafiłby grać oraz śpiewać. Z pomocą przyszli kolejni eksperci. Tym razem Disney sprowadził specjalistów od musicali, Marca Platta Chrisa Montana

Jeżeli chodzi o aktorów, którzy do tej pory zostali wspomnieni jako część nowego Aladdina, rolę Jasmine może przejąć gwiazda Power Rangers Naomi Scott lub Tara Sutaria. Ciężko jednak wybrać Jasmine bez Aladdina. Chemia pomiędzy dwójką głównych bohaterów jest na tyle istotna, że oficjalne potwierdzenia nastąpią po zakończeniu castingu. Kilka tygodni temu dowiedzieliśmy się również, że WIll Smith zagra Genie, a rola Jafara również zajęta przez jakieś głośne, hollywoodzkie nazwisko. 

Rozpoczęcie zdjęć do Aladdina przesunięto na sierpień.

Źródło: http://www.hollywoodreporter.com/heat-vision/aladdin-movie-disney-struggles-find-stars-1019690

Tagi: Aladdin Dev Patel Disney guy ritchie will smith