Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 10.07.2017 17:23
Thimbleweed Park - Przygodówka, która rozkocha w sobie fanów Twin Peaks
595V

Thimbleweed Park - Przygodówka, która rozkocha w sobie fanów Twin Peaks

Thimbleweed Park na pewno spodoba się wszystkim fanom Archiwum X i klimatów Twin Peaks. Ron Gilbert wraca w wielkim stylu i przedstawi posiadaczom PS4 jedną z najlepszych przygodówek ostatnich lat!

Thimbleweed Park zadebiutuje już 22 sierpnia na PlayStation 4. Jesteście fanami nietypowych klimatów rodem z serialu Twin Peaks? Jeśli najnowszy sezon nie zaspokoił w pełni Waszego głodu, to z pomocą nadchodzi legendarny Ron Gilbert

Więcej o Thimbleweed Park przeczytasz w naszej bazie gier

Nie wiem, jak Wy, ale ja darzę ogromnym sentymentem twórczość z gatunku point 'n click, która przeżywała złoty okres w latach 80.. Były to czasy kiedy twórcy nie przejmowali się tym, że gracze nie mają czasu na trudne gry i nie traktowali ich jak idiotów - co niestety dzisiaj jest aż nadto odczuwalne. Na szczęście scena niezależna przychodzi z odsieczą, a wraz z nią legendarny Ron Gilbert, ojciec takich klasyków jak Maniac Mansion i Monkey Island 2. Utalentowany twórca gier ponownie łączy siły z Garym Winnickiem oraz Davidem Foxem - kolejnymi sławnymi osobistościami z czasów Lucas Games.

Thimbleweed Park - zwiastun wersji PS4

Thimbleweed Park wrzuca nas do tytułowego miasteczka, które pozoru wygląda na całkiem normalne. Szybko jednak okazuje się, że zarówno miejsce, jak i mieszkająca tu społeczność przepełnione są nawarstwiającymi się tajemnicami. Historia zaczyna się od śledzenia poczynań dwóch agentów o imionach Rey i Reyes. Punktem wyjściowym są zwłoki znalezione przy rzece nieopodal miasteczka. Nie mija dużo czas aż gracz uświadamia sobie, że martwe ciało to jego najmniejszy problem. Przygotujcie się na niesamowitą atmosferę i klimat przesiąknięty twórczością Stephena Kinga, Archiwum X i Twin Peaks. Nie zabraknie również inteligentnych dialogów przepełnionych rozbrajającym poczuciem humoru.

Historia przedstawiona w Thimbleweed Park wykracza daleko poza zwykłe morderstwo i sięga znacznie głębiej. Tytuł opowiada losy pięciu różnych bohaterów i skupia na wykonywaniu zagadek. Grafika jak i rozgrywka zostały żywcem przeniesione z lat 80. i są przesiąknięte duchem tamtego okresu. Wersja konsola doczeka się przemodelowanego sterowania, aby nie irytować graczy swą topornością. Sympatycy retro i nietuzinkowych historii będą na pewno usatysfakcjonowani efektem końcowym.

Źródło: https://blog.eu.playstation.com/2017/07/10/ron-gilbert-welcomes-you-to-twin-peaks-inspired-ps4-murder-mystery-thimbleweed-park-out-august/#sf96683502

Tagi: Inc. playstation 4 ron gilbert Terrible Toybox Thimbleweed Park wideo