Tomek Alicki Tomek Alicki 08.07.2017 14:36
Ready Player One. Alan Silvestri zajmie się ścieżką dźwiękową
302V

Ready Player One. Alan Silvestri zajmie się ścieżką dźwiękową

Ready Player One zostało jeszcze sporo czasu do premiery, a mimo to ostatnio coraz więcej o nim słyszymy. Tym razem nastąpiła zmiana kompozytorów. 

Steven Spielberg ma w tym roku pełne ręce roboty. Kilka miesięcy zostało do premiery jego nowego filmu, The Papers, którego światowa premiera została zaplanowana na 22 grudnia. Tymczasem Ready Player One po raz kolejny przykuwa zainteresowanie, zmieniając kompozytora. 

Do tej pory za ścieżkę dźwiękową odpowiedzialny był Williams. Podobnie jak Spielberg, kompozytor pracuje jednak przy obu filmach. Czas powoli się kończy i najwyraźniej nie starczy go na dwa duże projekty. Variety donosi, że Williams postanowił pozostać przy The Papers, co otworzyło drzwi dla nowego kompozytora Ready Player OneAlana Silvestriego

Wygląda na to, że Spielberg oraz Williams wspólnie wybrali następcę odchodzącego od projektu kompozytora. Obaj zgodnie uznali Alana za idealny wybór. Silvestri nie tylko zapewnił sobie uznanie w branży, komponując ścieżki dźwiękowe między innymi do Forresta Gumpa czy Avengers, ale również miał już okazję pracować ze Spielbergiem

Ready Player One to film na podstawie książki Ernesta Cline'a, który pomagał również w pisaniu scenariusza. Powieść science-fiction przedstawia świat w niedalekiej przyszłości, gdzie wszystkie znane współcześnie mocarstwa upadły. Ludzie na całej Ziemi głodują, a część z nich większość czasu spędza w OASIS, następcy internetu. Historia śledzi losy osiemnastolatka, który wchodzi głęboko do wirtualnego świata i zostaje uwikłany w zagadkę zaprojektowaną przez twórcę całego systemu. 

Premiera filmu została zapowiedziana na 30 marca 2018. 

Źródło: http://screenrant.com/alan-silvestri-will-score-steven-spielbergs-ready-player-one/

Tagi: Alan Silvestri avengers Ready Player One steven spielberg The Papers