Daniel Stroński Daniel Stroński 08.07.2017 14:14
Przegląd gier niezależnych #17 - Fantastic Contraption, Next Up Hero, Circuit Breakers i inne
290V

Przegląd gier niezależnych #17 - Fantastic Contraption, Next Up Hero, Circuit Breakers i inne

W naszym serwisie poświęcamy miejsce wszystkim grom, które zmierzają na konsole Sony, lecz przy natłoku tych mniejszych produkcji, łatwo jest zgubić gdzieś po drodze niektóre zapowiedzi. Dlatego też powstały krótkie weekendowe przeglądy gier niezależnych i tych od mniejszych wydawców.

Next Up Hero

Beat 'em up z oryginalnym twistem od twórców Scribblenauts. Gra ma nad oddać dziewiątkę odmiennych bohaterów do wyboru, którzy w pojedynkę mają walczyć z zastępami potworów. Gdzie ten twist? Jeśli umrzemy, w rolę bohatera wciela się inny gracz przez Sieć, a naszą postać przejmuje SI i ta zostaje jego pomocnikiem. Każda kolejna śmierć to nowy towarzysz i w ten sposób mamy poradzić sobie nawet z największym zagrożeniem.

Premiera planowana jest na początek przyszłego roku.

Next Up Hero - zwiastun

 

Fantastic Contraption (PS VR)

Kreatywna piaskownica, gdzie w drodze do wykonania celu musimy zbudować rozmaite konstrukcje. Wszystko bazuje na fizyce, ale w tworzeniu mamy mieć zupełnie wolną rękę i robimy to poprzez łączenie danych obiektów. Gra otrzymała już wiele nagród i w końcu pojawi się na PS4 - z nowymi poziomami i specjalnymi ulepszeniami na PS4 Pro.

Gra trafi do amerykańskiego PS Store już za parę dni, 11 lipca. Produkcja była zapowiadana również w Europie, więc nie powinniśmy czekać długo.

Fantastic Contraption - zwiastun

 

Circuit Breakers

Klasyczny twin-stick shooter, w którego możemy grać sami, ale twórcy przygotowywali go z myślą o ekipie czterech graczy. W trybie Arcade spróbujemy wyczyścić jak najwięcej plansz, zanim skończy się czas, a Score Attack przedstawi rozmaite wyzwania, również do zaliczenia pod presją czasu. Wszystko to z bogatym wachlarzem broni i w oprawie retro. Multiplayer będzie wyłącznie lokalny.

Poznaliśmy datę premiery i ta planowana jest na 25 lipca.

Circuit Breakers - zwiastun

 

99Vidas (PS4/PS3/Vita)

Arcade'owy beat 'em up z najbardziej klasycznymi założeniami, jak się tylko da - cztery postacie, co-op lokalny i sieciowy, walka z mięsem armatnim i pojedynki z bossami - a wszystko w stylu walk ulicznych. Coś oryginalnego? Umiejętności postaci można ulepszać, a chętni spróbują odblokować aż siedem dodatkowych postaci.

Do co daty premiery, dostaliśmy tylko "niebawem".

99Vidas - zwiastun

 

Hidden Dragon Legend

Slasher 2,5D umiejscowiony w starożytnych Chinach. Nasz wyposażony w katanę bohater ma mieć do dyspozycji efektowne, akrobatyczne combosy i drzewka umiejętności do rozwijania wraz z poziomami doświadczenia, a na drodze, oprócz zwykłych przeciwników i bossów, natkniemy się na zagadki logiczne w stylu Metroidvanii.

Gra planowana jest na sierpień tego roku w cenie $19.99 (~80 zł).

Hidden Dragon Legend - zwiastun

 

Knights of Valour otrzymało darmową zawartość dodatkową

Co-opowy, side-scrollowany beat 'em up, którego dostaliśmy w maju tego roku (6,5/10 w naszej recenzji) otrzymał dodatkową zawartość zupełnie za darmo. Jest to nowa postać Sun ShangXiang (nagroda za 21. dnia za zalogowanie się), mechanika Mercenary (rekrutowanie i przyzywanie najemników do pomocy w walce, których można wyszkolić i którzy dzielą się na 3 archetypy - siła, obrona i pomoc), The Wishing System (możliwość złożenia ofiary dla smoczego boga w zamian za najemników i przedmioty) oraz Exchange System (wymiana specjalnej waluty z nadchodzących eventów za rozmaite przedmioty).

Knights of Valour - zwiastun

 

Źródło: informacje prasowe

Tagi: 99Vidas Circuit Breakers fantastic contraption Hidden Dragon Legend knights of valour Next Up Hero playstation 4 przegląd gier niezależnych wideo