Daniel Stroński Daniel Stroński 06.07.2017 12:28
Cuphead na PS4? Nie ma na to żadnych szans
1637V

Cuphead na PS4? Nie ma na to żadnych szans

Cuphead to platformówka, obok której nie sposób przejść obojętnie. Materiały z gry przedstawiają oryginalną stylistykę nawiązującą do starych kreskówek i... nigdy tego nie zobaczymy na konsolach Sony.

Cuphead to piękna platformówka utrzymana w oprawie graficznej przypominającej stare filmy animowane z lat 30. ubiegłego wieku. Jest to pierwsza gra niezależnego studia StudioMDHR Entertainment, tworzona na silniku Unity. Czy oznacza to, że łatwo może zostać przeniesiona na PS4? Pewnie tak. Niestety, okazuje się, że wyłączność nie jest czasowa.

Lubicie oryginalne gry niezależne? W PS Store trwa promocja na cyfrowe produkcje

Cuphead we wrześniu tego roku gra ma trafić na PC oraz konsole Xbox One, ale na PlayStation 4 już nie trafi. Użytkownik forum NeoGAF - Teeth, którego serwis Eurogamer zidentyfikował jako Tylera Moldenhauera pracującego dla StudioMDHR, zdradził:

Tak, Cuphead to gra na wyłączność platform Xbox i PC (steamowa wersja i ta na Win10 będą gotowe na premierę, na GOG-u gra ukaże się nieco później). Prawdopodobnie powstanie wersja na komputery Mac i możliwe, że później też na Linuksa (chyba że stracimy swoje mieszkania czy coś w tym stylu).

Tak czy inaczej, w planach nie ma wersji na konsole Sony. A szkoda, bo zwiastun przyciąga uwagę.

Cuphead - zwiastun

 

Źródło: http://www.eurogamer.net/articles/2017-07-05-cuphead-will-never-come-to-ps4

Tagi: Cuphead playstation 4 wideo xbox one