Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 06.07.2017 09:26
Assassin's Creed Origins - o tym jak twórcy chcą odwzorować Egipt i uczynić świat gry żywym
819V

Assassin's Creed Origins - o tym jak twórcy chcą odwzorować Egipt i uczynić świat gry żywym

Assassin's Creed Origins będzie najnowszą odsłoną bardzo popularnej serii o asasynach. Twórcy mają wielkie ambicje, bo chcą stworzyć wielki, ale wypełniony aktywnościami i żyjący świat. Na nowych nagraniach dzielą się swoimi pomysłami.

Assassin's Creed Origins będzie się nieco różnić od poprzednich odsłon. Twórcy postanowili zmienić system walki, przez co ma nie opierać się tak mocno na stosowaniu kontr. Oprócz tego deweloperzy zdecydowali się na zaimplementowanie cech znanych z RPG - bohatera będziemy mogli rozwijać, a w świecie czekać ma na nas wiele ciekawych i zróżnicowanych zadań.

Assassin's Creed Origins z jeszcze większym światem niż dotychczas?

Redakcja Game Informer miała okazję porozmawiać z twórcami Assassin's Creed Origins, dzięki czemu możemy przyjrzeć się ich wizji i usłyszeć o pomysłach. Na pierwszy ogień idzie sam Egipt. Twórcy zasięgnęli rad historyków i archeologów, sprawdzili wiele zapisków aby móc sprawnie przenieść najbardziej znane budowle z tamtego okresu. Oczywiście nie wszytko zostało zachowane, więc twórcy musieli polegać na swoich inspiracjach i wyobrażeniach, aby móc umieścić w grze Bibliotekę Aleksandryjską, a to tylko jeden z przykładów.

Assassin's Creed Origins - twórcy mówią o przenoszeniu Egiptu do gry

Assassin's Creed Origins ma cechować ogromny, ale żyjący, zmienny świat. W pierwszej kolejności twórcy postanowili więc zadbać o to, aby postacie spotykane w grze miały swoje własne cele i potrzeby - muszę one jeść, spać, wypełnić obowiązki - mają się więc przemieszczać i wykonywać różne czynności. To samo tyczy się strażników. W nocy są mniej ostrożni, bo przecież wszyscy śpią. Zadania poboczne mają być dynamiczne, zmieniać się w zależności od motywów postaci - będą się one przemieszczać po całym świecie, więc dwóch różnych graczy trafić może na inne zdanie od tej samej postaci. Warto też wspomnieć, że aktywnych ilość rozpoczętych zadań ma być nieograniczona i według własnego uznania decydować będziemy za które się najpierw zabierzemy.

W świecie Assassin's Creed Origins ma nie zabraknąć zwierząt. Fauna Egiptu jest bardzo bogata, dlatego też spotkamy wiele gatunków w trakcie przygody - pojawią się flamingi, hipopotamy, krokodyle.Twórcy obejrzeli wiele materiałów, aby móc jak najlepiej odwzorować ich zachowania. Czasem będziemy mieć okazję wykorzystać dane zwierzę, aby osiągnąć cel - choćby poprzez zwykłe odwrócenie uwagi od strażników. Twórcy mówili też wcześniej, że niektóre z nich będziemy mogli oswoić. Obok tego wszystkiego jest orzeł, którego w każdej niemal chwili wykorzystać będziemy mogli do zwiedzenia terenu.

Assassin's Creed Origins - twórcy mówią o ożywianiu wirtualnego świata

Asassin's Creed Origins ma pojawić się 27 października 2017 roku. Według wypowiedzi twórców gra jest już niemal gotowa i czeka na ostatnie szlify.

Źródło: https://www.youtube.com/user/gameinformer/

Tagi: assassin's creed origins PlayStation 4 Ubisoft Ubisoft Montreal wideo