Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 04.07.2017 18:42
Gran Turismo Sport zaoferuje najpiękniejsze modele samochodów na całym świecie!
1639V

Gran Turismo Sport zaoferuje najpiękniejsze modele samochodów na całym świecie!

Gran Turismo Sport ma zaoferować niespotykaną jakość modeli samochodów, której na próżno szukać u jakiejkolwiek konkurencji. Ich niesamowite wykonanie ma starczyć na 10 lat i pozwolić na wykorzystywanie w kolejnej generacji konsol!

Gran Turismo Sport dalej nie otrzymało daty premiery. Wiemy jednak, że twórcy mierzą wysoko i pod pewnymi względami wykraczają poza obecnie dostępną technologię naszych czasów. Przykładem może być tutaj HDR, który w grze potrafi zaoferować jasność nieobsługiwaną przez wszelkie dostępne obecnie modele telewizorów. To jednak za mało i Polyphony Digital idzie jeszcze dalej!

Gran Turismo Sport. Dźwięki silników zaliczają ogromny skok jakości!

Twórca Gran Turismo Sport Kazunori Yamauchi twierdzi, że jego gra zaoferuje niespotykaną jakość modeli samochodów. Odważne stwierdzenie mówi, że niemal nikt na świecie nie dysponuje lepiej wykonanymi pojazdami i konkurencja nie da rady dorównać im pod tym względem. Co więcej, szef studia uważa, że ich wirtualne samochody prezentują taki poziom przywiązania do detali, że studio bez problemu będzie mogło stosować je w kolejnej generacji konsol.

Modele, które stosujemy w Gran Turismo Sport będą prawdopodobnie wspierać przyszłą generację konsol po PlayStation 4 i PlayStation 4 Pro.

Poziom ich wykonania pozwoli nam na pracę z nimi przez około kolejne 10 lat. Towarzysząca im precyzja nie ma obecnie sobie równych na całym świecie. Jedyne projekty cechujące się wyższą jakością wykonania to modele CAD, które pochodzą prosto od producentów. Te nie są jednak możliwe do renderowania w czasie rzeczywistym.

Twórca wspomniał również o kwestii dźwięków. Obecnie studio posiada całkowitą wolność i nie jest w żaden sposób ograniczane. O ile w kwestii grafiki zawsze istnieje zapotrzebowanie na dodatkową moc, tak przy okazji dźwięków ten problem został już zażegnany. Efekt prac mogliśmy ostatnio posłuchać i trzeba przyznać, że tytuł faktycznie zaliczył ogromny skok jakości.

Gran Turismo Sport będzie działało w 60 klatkach na sekundę oraz rozdzielczości 4K uzyskanej za pomocą technologii checkerboard rendering na PS4 Pro.

Gran Turismo Sport - nowe efekty dźwiękowe

Źródło: http://wccftech.com/yamauchi-gt-sport-car-models-unmatched/

Tagi: Gran Turismo Sport Polyphony Digital Sony Interactive Entertainment