Daniel Stroński Daniel Stroński 03.07.2017 12:08
Crash Bandicoot z fantastycznym startem! Gra sprzedaje się lepiej nawet od Horizon Zero Dawn
1879V

Crash Bandicoot z fantastycznym startem! Gra sprzedaje się lepiej nawet od Horizon Zero Dawn

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy trafiło w zeszły piątek do sprzedaży i szturmem zdobyło szczyty rankingów sprzedażowych. Na Wyspach bez problemu prześcignęło Horizon: Zero Dawn.

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy udowodniło, że nostalgia (szczególnie w postaci remake'ów) sprzedaje się najlepiej. Zestaw trzech odświeżonych gier z Crashem sprzed 20 lat poszybował na szczyt rankingu sprzedaży, choć żadnemu z oryginałów nie udało się tego dokonać na premierę w Wielkiej Brytanii. Crash Bandicoot N. Sane Trilogy to obecnie najlepiej sprzedająca się w pierwszym tygodniu gra, która dostępna jest wyłącznie na jednej platformie.

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy. Recenzje potwierdzają powrót w wielkiej formie!

Reszta zestawienia to kolejny mocny powrót starszych marek - historia Micro Machines sięga 1991 roku, a Elite - lat 80. Reszta zestawienia to stali bywalcy - GTA V, FIFA 17, Overwatch i nieśmiertelne Rocket League.

Według danych GfK Chart-Track, pierwsza dziesiątka ostatniego tygodnia w kwestii sprzedaży pudełkowych gier w Wielkiej Brytanii wygląda następująco:

  1. Crash Bandicoot N.Sane Trilogy (nowość)
  2. Micro Machines: World Series (nowość)
  3. Grand Theft Auto V (1)
  4. Forza Horizon 3 (XOne) (9)
  5. FIFA 17 (3)
  6. Overwatch (6)
  7. Elite Dangerous (nowość)
  8. Mario Kart 8 Deluxe (Switch) (5)
  9. Dirt 4 (2)
  10. Rocket League (11)

(w nawiasie podano pozycje sprzed tygodnia; wyniki obejmują łączną sprzedaż z wszystkich platformy, na których dana gra jest dostępna)

Tagi: Activision Crash Bandicoot N. Sane Trilogy Vicarious Visions

Nie przegap