Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 26.06.2017 17:47
GTA V wraca na tron! Wyniki sprzedaży z Wielkiej Brytanii
908V

GTA V wraca na tron! Wyniki sprzedaży z Wielkiej Brytanii

GTA V po blisko 4 latach od swojej premiery kolejny raz uplasowało się na pierwszym miejscu w cotygodniowych rankingach sprzedaży Wielkiej Brytanii. 

GTA V niepodzielnie rządzi i dzieli. Gigant wyprodukowany przez Rockstar od wielu lat obecny jest we wszelkich rankingach sprzedaży i często znajduje się na samym podium lub tuż za nim. Teraz tytuł wskoczył ponownie na pierwsze miejsce zostawiając nowsza konkurencję w tyle. Zapewne każdej firmie marzy się taki sukces, jakim bez wątpienia jest dzieło Rockstar. Sprawdźmy jednak jak prezentuje się reszta listy.

Horizon: Zero Dawn wraca na szczyt rankingu sprzedaży

Wzrost zaliczyło Dirt 4 oraz FIFA 17, która zamyka podium. Na listę top 10 wróciło Ghost Recon: Wildlands będące najlepiej sprzedającą się grą tego roku. Horizon: Zero Dawn spadło na 8 miejsce, ale wynik i tak jest zaskakująco dobry. Wszak mamy do czynienia nie tylko z nową marką, ale i tytułem ekskluzywnym, który zadebiutował parę miesięcy temu. Stawkę zamyka z kolei reprezentant bijatyk w postaci Tekken 7.

Poniżej pełne zestawienie. Liczba w nawiasie podaje miejsce zajęte w zeszłym tygodniu.

  1. Grand Theft Auto V (3)
  2. Dirt 4 (4)
  3. FIFA 17 (7)
  4. Ghost Recon: Wildlands (powrót)
  5. Mario Kart 8 Deluxe (powrót)
  6. Overwatch (8)
  7. Arms (2)
  8. Horizon Zero Dawn (1)
  9. Forza Horizon 3 (powrót)
  10. Tekken 7 (6)

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/top-10-uk-sales-chart-gta-5-is-no1-nearly-four-yea/1100-6451177/

Tagi: dirt 4 fifa 17 ghost recon Grand Theft Auto V horizon: zero dawn Overwatch Rockstar North Take-Two Tekken 7 wyniki sprzedaży