Paweł Musiolik Paweł Musiolik 10.06.2017 13:09
WipEout Omega Collection działa w natywnym 4K i 60 FPS. Porównanie wersji PSV/PS3/PS4
1246V

WipEout Omega Collection działa w natywnym 4K i 60 FPS. Porównanie wersji PSV/PS3/PS4

WipEout Omega Collection kilka dni temu pojawiło się w sprzedaży zbierając przy okazji niesamowicie wysokie oceny. Nie powinno to nikogo dziwić, wszakże do czynienia mamy z trzema wyjątkowo udanymi tytułami w jednym zestawie, z odświeżoną grafiką i podbitą rozdzielczością.

W skład WipEout Omega Collection wchodzi WipEout HD wraz z dodatkiem Fury oraz WipEout 2048, który pierwotnie pojawił się na PS Vicie i działał jedynie w 30 klatkach na sekundę jako pierwsza gra w całej serii. W kolekcji Omega, 2048 działa już w 60 klatkach na sekundę, a do tego razem z pozostałymi tytułami otrzymał konkretne ulepszenia wizualne, o czym informował nas deweloper, a teraz potwierdza Digital Foundry w swojej analizie.

Przeczytaj naszą recenzję gry WipEout Omega Collecion

Deweloperzy i Sony przed premierą informowali, że WipEout Omega Collection będzie działało w 4K, ale z dynamiczną rozdzielczością oraz skalowanie. Jak się okazuje - to nie jest prawda. Ekipa Clever Beans tak dopracowała kolekcję, że ta działa w natywnym 4K oraz stałych 60 klatkach na sekundę bez momentu zająknięcia. A to wszystko wsparte dodatkowo świetną implementacją technologii HDR. Jeśli więc macie telewizor 4K z HDR - otrzymaliście tytuł, który zdecydowanie pokaże pazur.

WipEout Omega Collection - analiza techniczna i porównanie wersji PSV, PS3 i PS4

Oczywiście każda z gier zaliczyła solidne poprawki graficzne. WipEout HD i Fury cieszą się wyższą rozdzielczością i stałą płynnością, WipEout 2048 - 60 klatkami na sekundę, stworzonymi od nowa teksturami i lepszymi modelami. Każda z gier dodatkowo zaliczyła solidne wsparcie nowych efektów graficznych i przebudowanego od zera systemu oświetlenia, co widać w powyższym materiale od Digital Foundry.

Tagi: Clever Beans PlayStation 4 Sony Interactive Entertainment wideo WipeOut Omega Collection