Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 01.06.2017 08:57
Heavy Rain sprzedało się w ponad 4,5 milionach sztuk!
825V

Heavy Rain sprzedało się w ponad 4,5 milionach sztuk!

Heavy Rain to ceniona gra wyprodukowana przez Quantic Dreams. Ostatnio twórcy podzielili się wiadomością, że ich gra wydana na PlayStation 3 i PlayStation 4 sprzedała się w ponad 4,5 milionach sztuk.

Heavy Rain to jedna z tych gier, które gracze pamiętają przez wiele lat - głównie za sprawą poruszającej fabuły, świetnie napisanych postaci i możliwości w uczestniczeniu w czymś co aspiruje do miana thrillera. W naszej recenzji gra dostała mocne 8,5/10 i gdyby nie kilka dziur w scenariuszu czy brak zmian w stosunku do wersji na PlayStation 3, ocena byłaby wyższa.

Nasza recenzja Heavy Rain w wersji na PlayStation 4

Heavy Rain pojawiło się pierwotnie na PlayStation 3 w 2010 roku i zasłynęło wtedy dzięki poruszającej opowieści oraz nowej jakości w temacie mimiki. Po trzech latach twórcy pochwalili się, że gra przekroczyła 3 miliony sprzedanych egzemplarzy i tym samym przyniosła zysku na poziomie 100 milionów euro. W 2016 roku pojawiła się odświeżona wersja gry, która oczywiście również przyczyniła się do sprzedaży, która w tym momencie przekracza 4,5 miliona sztuk na całym świecie. Zważając na fakt, że jest to gra w pewnym stopniu eksperymentalna, jest to spory sukces.

Heavy Rain na zwiastunie premierowym

 

Źródło: http://www.playstationlifestyle.net/2017/05/31/heavy-rain-ps4-ps3-crosses-4-5-million-copies-sold/

Tagi: Heavy Rain PLAYSTATION 3 PlayStation 4 Sony Computer Entertainment virtuos