Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 30.05.2017 18:22
Observer. Czas gry i nowe szczegóły na temat kolejnej gry twórców Layers of Fear
759V

Observer. Czas gry i nowe szczegóły na temat kolejnej gry twórców Layers of Fear

Observer to nowy horror tworzony przez studio Bloober Team, które dostarczyło graczom całkiem ciepło przyjęte Layers of Fear. Twórcy tym razem zabiorą nas w mroczne klimaty cyberpunk.

Observer to nowy projekt polskiego studia Bloober Team. Twórcy wydali początkowo niezbyt udaną wariację na temat rozgrywki znanej z gier Bomberman - ich Basement Crawl okazało się totalną katastrofą. Na szczęście studio zrehabilitowało się i przygotowało naprawdę udany horror o tytule Layers of Fear. Teraz zostaniemy przez nich zabrani w klimaty cyberpunk, gdzie ponownie spróbują nas nastraszyć.

Observer. Twórcy Layers of Fear powrócą niedługo z nowym horrorem

Observer otrzymało nowe informacje. Wiemy, że przejście gry powinno nam zając od 7 do 8 godzin zabawy. Fabuła osadzona została w dystopii 2084 roku, gdzie przyszłość rządzona jest przez korporacje. Gra ma nawiązywać do Europy Wschodniej, więc podczas zabawy trafimy na architektoniczne, historyczne oraz popkulturowe i polityczne odniesienia dotyczące tego regionu.

Historię poznamy z punktu widzenia mężczyzny o imieniu Dan. Jest on członkiem specjalnej jednostki policji nazywanej Observers. Bohater otrzymuje od żyjącego w separacji syna wiadomość i wyrusza w odmęty miasta, gdzie czeka na niego horror i psychologiczne szaleństwo na pograniczu psychodelii. Jako członek policji posiadamy specjalne ulepszenie pozwalające hakować umysły ofiar oraz kryminalistów. Widzimy wtedy środowisko z perspektywy innej osoby. Tytuł ma pozwolić na poczucie wolności. To jak podejdziemy do świata zależy tylko od nas i ma odzwierciedlenie w narracji fabuły. Natrafimy na ukryte wybory, które będą prowadziły do różnych zakończeń - nie wiadomo ile ich dostaniemy.

Observer jest grą większą niż Layers of Fear. Chodzi tutaj o niemal każdy aspekt produkcji. Pod względem wielkości świata, narracji i mechaniki otrzymamy tytuł przewyższający poprzednie dzieło Bloober Team.

Produkcja zadebiutuje w okresie letnim na konsoli PlayStation 4. Poniżej zwiastun z fragmentami rozgrywki.

Observer - zwiastun z E3 2016

Źródło: http://www.dualshockers.com/cyberpunk-horror-game-observer-is-seven-to-eight-hours-multiple-endings/

Tagi: Bloober Team observer PlayStation 4 wideo