Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 30.05.2017 17:17
Tiny Trax. Twórcy Velocity 2X przedstawiają nową grę dla PS VR
1039V

Tiny Trax. Twórcy Velocity 2X przedstawiają nową grę dla PS VR

Tiny Trax to nowy projekt od autorów dobrze przyjętego Velocity 2X. Twórcy wracają z nowym projektem, który zrobi użytek z gogli PlayStation VR.

Tiny Trax to nowa gra studia FuturLab. Producenci już jakiś czas temu podczas jednego z paneli zapowiedzieli, że przygotowują pozycję przeznaczą na PlayStation VR. Dzisiaj otrzymaliśmy pierwszy zwiastun i szczegóły na temat przygotowywanej pozycji.

Twórcy Velocity 2X pracują nad grą na PS VR

Tiny Trax pozwoli ścigać się zabawkowymi autami, gdzie szalone trasy będą mocno naginać prawa grawitacji i fizyki. Szykuje się zwariowana zabawa w czysto zręcznościowej formie i kolorowej grafice.

Tiny Trax - zwiastun

Tiny Trax pozwoli na wykonywanie karkołomnych driftów, płynną zmianę torów oraz korzystanie z dopalacza. Będziemy musieli korzystać z tych funkcji z rozwagą, bo przez uwagę łatwo jest wypaść z toru. Największą uwagę poświęcono pieczołowicie wykonanym torom, które eksponują bogatą wyobraźnię i kreatywność twórców. Te mają być zwariowane i bardzo pomysłowe.

Tiny Trax zaoferuje tryb wieloosobowy dla czterech graczy jednocześnie. Przewidziano takie tryby jak pojedynczy wyścig czy turnieje oraz wsparcie dla rankingów sieciowych. Gra jest stworzona całkowicie w oparciu o technologię VR, a twórcy obiecują niezwykły komfort i brak odczuwania jakichkolwiek dolegliwości nawet przy długich sesjach.

Tiny Trax to pod wieloma względami pionierska gra dla studia - jest to ich pierwszy projekt wykonany w grafice 3D oraz pierwsza gra korzystająca z sieciowej zabawy i stworzona całkowicie w oparciu o PlayStation VR. Warto też wspomnieć o tym, ze muzykę do produkcji skomponował Joris de Man - autor ścieżki dźwiękowej z Killzone 3 i Horizon: Zero Dawn.

Źródło: https://blog.eu.playstation.com/2017/05/30/velocity-2xs-creator-returns-with-ps-vr-slot-car-racer-tiny-trax/#sf83218950

Tagi: FuturLab PlayStation 4 PlayStation VR tiny trax wideo