Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 29.05.2017 19:54
Twórcy I Am Setsuna szykują się do zapowiedzi nowej gry
543V

Twórcy I Am Setsuna szykują się do zapowiedzi nowej gry

Powołane przez Square Enix studio Tokyo RPG Factory miało na celu tworzyć gry mające przywodzić na myśl klasyki jRPG. Prawdopodobnie producenci przymierzają się do ujawnienia swojego nowego projektu.

I Am Setsuna było pierwszym projektem studia Tokyo RPG Factory. Produkcja mocno nawiązywała do legendarnego Chrono Trigger i skupiała na odczuciu melancholii. Był to także pierwszy krok w całej serii gier inspirowanych złotą erą dawnych tytułów jRPG z lat 90.

Powrót do złotej ery japońskich RPG - nasza recenzja I Am Setsuna

I Am Setsuna nie odniosło sukcesu komercyjnego i gra przyniosła Square Enix straty nie dobijając do spodziewanych wyników finansowych. Możliwe jednak, że twórcy dostali od wydawcy drugą szansę. Oficjalna strona studia została zaktualizowana o nową grafikę.

Motto studia nie uległo zmianie i dalej głosi

Niezliczone przygody, które intrygowały nas gdy byliśmy dziećmi. Teraz nadszedł czas, aby się odwdzięczyć naszymi własnymi wyprawami

Tokyo RPG Factory to mimo wszystko utalentowana ekipa i w przypadku poprzedniej gry udowodnili, że rozumieją fenomen gier jRPG z lat 90. Pozostaje mieć nadzieje, że niedługo faktycznie otrzymamy pełnoprawną zapowiedź ich nowej pozycji.

 

Źródło: http://www.tokyorpgfactory.com/

Tagi: i am setsuna Square Enix Tokyo RPG Factory