Daniel Stroński Daniel Stroński 26.05.2017 15:13
Far Cry 5. Oficjalny zwiastun zaprasza do sekty i przedstawia postacie
1933V

Far Cry 5. Oficjalny zwiastun zaprasza do sekty i przedstawia postacie

Far Cry 5 pokazywało już krótsze filmiki, a teraz w końcu możemy zobaczyć dokładnie, czym twórcy chcą nas przyciągnąć tym razem.

Far Cry 5 od tygodnia nastawiało graczy krótkimi filmikami na ujawnienie pełnego zwiastuna i ten w końcu trafił do Sieci. Nie, nie dostaniemy gry na Dzikim Zachodzie, jak mówiły wcześniejsze plotki. Szykujcie się na małomiasteczkową sektę.

Poznajcie głównego antagonistę Far Cry 5

Far Cry 5 zaprasza graczy do hrabstwa Hope w stanie Montana, gdzie bezlitosny Joseph "The Father" Seed ze swoim kultem religijnym "The Project at the Eden's Gate" stara się przejąć władzę. Twórcy przygotowują dla graczy rozległe zielone tereny (w końcu Montana słynie ze swoich parków narodowych), szeroki wachlarz modyfikowalnych broni i rozmaite auta - wszystkie będzie więcej niż dotychczas w serii Far Cry. Premiera zaplanowana została na 27 lutego przyszłego roku.

Far Cry 5 - zwiastun

 

Co wiemy o grze? Stoi za nią Ubisoft Montreal, czyli ludzie odpowiedzialni za Far Cry 3 i Far Cry 4. Studiu ponadto pomagają inne oddziału Ubi - Toronto, Kiev, Shanghai i Reflections. W kwestii rozgrywki raz jeszcze dostaniemy FPS-a z otwartym światem (mamy też dostać edytor planszy), a wejdziemy do niego sami lub ze znajomym w kooperacji. Tym razem wybierzemy płeć i kolor skóry protagonisty, a będzie on młodszym zastępcą komendanta policji. Naszym zadaniem będzie stworzenie ruchu oporu, a pomogą nam w tym osoby, które mają dosyć rządów lidera sekty. Duże znaczenie ma mieć także latanie myśliwcami i walki nad ziemią, a na ziemi warto oswoić psa, który wspomoże nas w potyczkach z wrogiem (który to pomysł wyniesiono z Far Cry Primal).

Oprócz zwiastuna dostaliśmy również krótkie zajawki z postaciami drugoplanowymi, które zawsze stanowią mocną stronę gier serii Far Cry. Pierwszym jest pastor Jerome Jeffries, który nie może znieść, że zagubieni obywatele hrabstwa Hope dali się zwieść populistycznym kazaniom sekty. Jeffries nie zamierza jednak ograniczyć się do modlitw. Gdy owieczki zboczą z drogi i znajdą nowego pasterza, czas by ten dotychczasowy stał się wilkiem.

Far Cry 5 - poznajcie pastora Jerome'a Jeffriesa

 

Mary May Fairgrave urodziła się i wychowała w stanie Montana. Gdy przez sektę straciła najbliższą rodzinę - matkę i brata - barmanka rodzinnego lokalu Spread Eagle postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce.

Far Cry 5 - poznajcie Mary May Fairgrave

 

Dziadek i ojciec Nicka Rye uczestniczyli w wojnach jako piloci myśliwców. Ryzykowali życiem dla swojego państwa, ale przede wszystkim dla rodziny. Nick rozumie to poświęcenie i chce tego samego dla swojego nienarodzonego dziecka - spokojnego życia w kraju nie targanym konfliktami. W tym celu będzie musiał jednak sam ruszyć do walki.

Far Cry 5 - poznajcie Nick Rye

 

Źródło: YouTube (Ubisoft Polska)

Tagi: far cry 5 PlayStation 4 Ubisoft Ubisoft Montreal wideo