Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 25.05.2017 08:50
Final Fantasy VII Remake - studio poszukuje nowych pracowników
620V

Final Fantasy VII Remake - studio poszukuje nowych pracowników

Final Fantasy VII Remake to jedna z najgłośniejszych i najbardziej zaskakujących zapowiedzi E3 z 2015 roku. Ostatnio poznaliśmy plany Square Enix, z których jasno wynikało że gra nie pojawi się w tym roku. Teraz dowiadujemy się, że studio poszukuje nowych pracowników.

Final Fantasy VII Remake będzie całkowicie odnowioną wersją klasyka z PlayStation One jakim jest Final Fantasy VII. Jest to gra, która spopularyzowała w Europie gatunek jRPG, stając się dla wielu tytułem ponadczasowym i niezapomnianym przeżyciem. Do dzisiaj nie pojawiła się inna gra w gatunku, która sprzedałaby się w tak dużym nakładzie. Tym samym remake, odkąd lata temu pojawiło się demo technologiczne jest bardzo oczekiwanym tytułem.

Final Fantasy VII Remake i Kingdom Hearts 3 na pewno nie pojawią się w tym roku

Final Fantasy VII Remake ma być w założeniu lepszy pod każdym względem od oryginału. Jak przyznają twórcy w ogłoszeniu, tak wielki projekt pochłania wiele środków i czasu, a samo studio w porównaniu do innych wielkich studiów pracujących na świecie jest stosunkowo niewielkie. Twórcy chcą przyspieszyć proces tworzenia gry, tak aby była dostarczona na czas i nie ucierpiała jakościowo - dlatego też ogłosili iż poszukują nowych współpracowników.

Final Fantasy VII Remake będzie znacznie zmienione względem oryginału z 1997 roku, a same zmiany mają iść o wiele dalej niż ograniczyć się do oprawy audiowizualnej. Dotychczas dowiedzieliśmy się, że gra pojawi się w kilku częściach z uwagi na to, że jest to projekt tak duży, że nie sposób wydać go za jednym zamachem. Według wypowiedzi twórców, nie będzie to nic w stylu odcinkowych gier, a po prostu coś w rodzaju różnych odsłon. Wiemy też, że w wątku fabularnym pojawią się nowe wątki, tak aby pasowało to do wszystkich odsłon z kompilacji, które dotychczas się ukazały. Największe zmiany zajdą jednak w systemie walki. Ten nie będzie się opierać już na turach, a bardziej zbliży się do tego co znamy z choćby Crisis Core: Final Fantasy VII czy serii Kingdom Hearts - będziemy mieć do czynienia z japońskim RPG akcji. Nie wiadomo jeszcze kiedy gra miałaby się pojawić, ale póki co podejrzewa się, że będzie to przyszły rok.

Final Fantasy VII Remake na zwiastunie z E3 2015

 

Źródło: http://www.siliconera.com/2017/05/24/final-fantasy-vii-remake-team-urgently-recruiting-heres-message-key-staff/#EKOPLziTl5ryrBHi.99

Tagi: Final Fantasy VII Remake Final Fantasy VII: Remake PlayStation 4 Square Enix