Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 24.05.2017 10:31
Blasphemous zainspirowane Dark Souls zaczęło zbiórkę
799V

Blasphemous zainspirowane Dark Souls zaczęło zbiórkę

Blasphemous można określić jako Dark Souls w 2D. Twórcy rozpoczęli zbiórkę w serwisie kickstarter która potrwa jeszcze przez niecały miesiąc. Jeśli odpowiednie cele zostaną osiągnięte, gra pojawi się również na PlayStation 4.

Blasphemous to dwuwymiarowa gra, która łączy w sobie elementy gier platformowych oraz tych należących do rodzaju hack 'n' slash. Walki mają być dynamiczne i emocjonujące. Zmierzymy się z wieloma przeciwnikami, którzy będą coraz więksi i potężniejsi.

Świat Blasphemous ma być nieliniowy i mocno zainspirowany hiszpańskim folklorem. Twórcy chcieli stworzyć czarującą grę w klimatach dark fantasy. Dlatego też twórcy postarali się o jak największą jakość poprzez dopieszczanie każdego piksela i kadru. Dzięki temu grafika ma być szczegółowa, a animacje bardzo płynne.

Żeby Blasphemous mogło powstać potrzebne jest 50 000 dolarów. Twórcy zapowiedzieli, że planują wydać grę również na PlayStation 4 i być może PlayStation Vita, ale na to potrzebne będzie więcej środków. Z projektem bardziej zapoznacie się tutaj, a poniżej macie wideo pokazujące grę w akcji.

Blasphemous z prezentacją rozgrywki

Źródło: http://kotaku.com/blasphemous-is-basically-a-2d-dark-souls-1795486988

Tagi: Blasphemous kickstarter playstation 4 wideo