Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 23.05.2017 18:19
Twórcy serii Hitman zwalniają pracowników
364V

Twórcy serii Hitman zwalniają pracowników

Wszyscy fani serii Hitman wstrzymali niedawno oddech kiedy doszła do nas nowina, że Square Enix zamierza pozbyć się studia IO Interactive. Teraz przyszła kolej na następne złe wieści - firma zwalnia część pracowników.

IO Interactive zapowiedziało, że pragnie dokończyć pracę nad drugim sezonem Hitman. Teraz przyszła kolej na zwolnienia pracowników. Powodem jest chęć przygotowania na przyszłość.

Hitman może jednak doczekać się kontynuacji

IO Interactive wydało oświadczenie za pośrednictwem serwisu Twitter.

"Dzisiaj w firmie musieliśmy podjąć pewne decyzje, które pozwolą nam lepiej przygotować się na nadciągającą przyszłość. Jesteśmy smutni, że niezwykle utalentowani i dobrzy przyjaciele będą musieli opuścić nasze studio. Zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby wspomóc wszystkich tych, na których wpłyną podjęte przez nas kroki. Dziękujemy za Wasze wsparcie i zrozumienie.

IO Interactive znane jest nie tylko z serii Hitman, ale i obu części Kane & Lynch. Twórcy są zadowoleni z obioru najnowszej odsłony traktującej o przygodach agenta 47 i rozpoczęli pracę nad drugim sezonem. 11 maja dostaliśmy jednak wiadomość, że Square Enix szuka potencjalnych nabywców, którzy byliby chętni odkupić studio. Przyszłość serii stoi na razie pod znakiem zapytania. Nieoficjalnie wiadomo, że prawa do gry mają pozostać z twórcami, którzy są w połowie produkcji drugiego sezonu i czekają na nowych sponsorów.

Źródło: Twitter (Io-interactive)

Tagi: hitman IO Interactive PlayStation 4 Square Enix