Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 23.05.2017 14:56
Grand Theft Auto V sprzedało się w ponad 80 milionach sztuk
895V

Grand Theft Auto V sprzedało się w ponad 80 milionach sztuk

Grand Theft Auto V to ogromny sukces. Gra do dzisiaj utrzymuje się na wysokiej pozycji na listach sprzedaży i nie ma co się dziwić - gra trafiła do ponad 80 milionów nabywców.

Grand Theft Auto V to jedna z tych gier, które zdefiniowały nową jakość wśród gier z otwartym światem i wieloma możliwościami. Odkąd w 2013 roku wylądowała na rynku nie pojawiła się kolejna gra, która mogłaby się mierzyć z popularnością hitu od Rockstar Games.

Grand Theft Auto V z kolejnymi atrakcjami dla graczy

Według raportu finansowego opublikowanego przez wydawcę Take-Two, Grand Theft Auto V sprzedało się w ponad 80 milionach sztuk odkąd. Wielką popularnością cieszy się wersja na PlayStation 4, która dodaje sporo nowego względem pierwotnej wersji na PlayStation 3. Od ostatniego roku fiskalnego sprzedało się 5 milionów egzemplarzy. Jeśli chodzi o całościową sprzedaż, to zdecydowanie górują wydania pudełkowe, bo tylko 25% sprzedanych kopii to cyfrowe egzemplarze. W czwartym kwartale poprzedniego i minionego roku fiskalnego Take-Two zyskało 880.7 milionów dolarów, z czego blisko 50% stanowi przychód z tytułu Grand Theft Auto V. Wielką popularnością cieszy się też Grand Theft Auto Online - trybu wieloosobowego w którym bawi się coraz więcej graczy. Tym samym twórcy nie przestają wspierać swojej gry kolejnymi atrakcjami.

Sukcesem cieszą się też inne gry wydane przez Take-Two. NBA 2K17 sprzedało się blisko w 8 milionach sztuk, co czyni ją najpopularniejszą grą sportową wydawcy. Za nią stoi Mafia III z wynikiem przekraczającym 5 milionów. W niemal 2 milionach sztuk sprzedało się Civilization VI i tym samym cała seria na całym świecie sprzedała się dotychczas w ponad 40 milionach sztuk.

Grand Theft Auto V na oficjalnym zwiastunie rozgrywki

 

Źródło: http://www.mcvuk.com/news/read/grand-theft-auto-v-sales-hit-80m-units/0182802

Tagi: Grand Theft Auto V PlayStation 4 Rockstar North take-two