Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 22.05.2017 11:26
Resident Evil - szykuje się nowy początek kinowej serii
1024V

Resident Evil - szykuje się nowy początek kinowej serii

Resident Evil w kinowym świecie to seria jednych z najpopularniejszych i najbardziej dochodowych filmów grozy oraz wśród tych opartych na grach. Dzisiaj przedstawiciel Constantin Film potwierdził, że trwają prace nad nowym filmem opartym na popularnej serii Capcomu.

Resident Evil: The Final Chapter z tego roku zapowiadany był jako ostatni rozdział filmowej sagi o Alice walczącej ze światową epidemią zombie. Okazuje się jednak, że prace nad nowym filmem osadzonym w uniwersum Resident Evil już trwają. Filmy, które powstały do tej pory cieszą się ogromną popularnością, nawet jeśli nie jest to kino najwyższych lotów. Sama ostatnia część zebrała do tej pory 312 milionów dolarów. Cała seria trwająca od 2002 roku zarobiła na siebie 1.2 miliarda dolarów stając się najlepiej sprzedającym się filmem opartym na grach wideo.

Resident Evil 7 celuje w sprzedaż na poziomie 10 milionów sztuk

Nowy kinowy Resident Evil miałby być rebootem, co znaczy że dostaniemy coś odłączonego od poprzednich filmów. Nie wiadomo kto będzie reżyserem, nie znamy też obsady aktorskiej, ale można bezpiecznie założyć, że będą to nowe twarze - szczególnie jeśli wziąć pod uwagę, iż zarówno Anderson jak i Jovovich zapowiedzieli, że kończą swój udział w filmach.

Resident Evil: The Final Chapter na oficjalnym zwiastunie

 

Źródło: http://variety.com/2017/film/global/resident-evil-reboot-cannes-film-festival-1202439086/

Tagi: Resident Evil