Daniel Stroński Daniel Stroński 20.05.2017 13:32
Przegląd gier niezależnych #11 - Embers of Mirrim, Randall, Yoku's Island Express i inne
516V

Przegląd gier niezależnych #11 - Embers of Mirrim, Randall, Yoku's Island Express i inne

W naszym serwisie poświęcamy miejsce wszystkim grom, które zmierzają na konsole Sony, lecz przy natłoku tych mniejszych produkcji, łatwo jest zgubić gdzieś po drodze niektóre zapowiedzi. Dlatego też powstały krótkie weekendowe przeglądy gier niezależnych i tych od mniejszych wydawców.

Embers of Mirrim

Stylowa platformówka, gdzie nasz bohater Mirrim potrafi zamienić się w dwa "płomienie" stanowiące Światło i Ciemność. Pod każdy z nich przypisany jest osobny analog, co przełoży się na rozmaite zagadki logiczno-zręcznościowe. Przygotowano również bossów, a na każdego trzeba będzie opracować plan działania. Wszystko to w pięknych lokacjach, przedstawiających m. in. szczyty gór, stary las czy pustkowia.

Premiera już w przyszły wtorek, 23 maja.

Embers of Mirrim - zwiastun

 

Randall

Czas zakończyć rządy dyktatora i rozpocząć powstanie. W tym sci-fi platformerze inspirowanym Guacamelee wcielimy się w potężnego telepatę dotkniętego schizofrenią, który postanowi zrobić coś z władzą absolutną i ciągłym nadzorem, jaki uciska jego świat. Twórcy obiecują możliwość kontroli umysłów każdej postaci, jaką zobaczymy na ekranie, a walka zostanie pomieszana z zagadkami logicznymi.

Gra planowana jest jeszcze na ten miesiąc, 30 maja.

Randall - zwiastun

 

Yoku's Island Express

Okej, tego się nie spodziewaliście - pinball, który jest... platformówką. Żuczek gnojarz Yoku przybywa na wyspę, którą gnębią złe moce. Czas uratować mieszkańców! Deweloper spróbował połączyć platformera i eksplorację z pinballową mechaniką. 

Tytuł planowany jest na 2018 rok.

Yoku's Island Express - zwiastun

 

Raiders of the Broken Planet

Trzecioosobowa strzelanka ma na tyle skomplikowane i oryginalne zasady, że twórcy przygotowali specjalne dzienniki deweloperskie. Rozgrywki sieciowe mają być asymetryczne - czterech graczy wcieli się żołnierzy walczących z piątym graczem i jego wojskiem sterowanym przez SI.

Raiders of the Broken Planet - dzienniki deweloperskie

 

Neverwinter z aktualizacją Shroud of Souls

Darmowe MMO w uniwersum Neverwintera otrzyma niebawem dużą aktualizację ostatniego rozszerzenia "Cloaked Ascendancy". Doda ona nową przygodę, mechanikę Loadout (przygotowanie gotowych zestawów wyposażeń, między którymi możemy się szybko przełączać), modyfikowalny obszar społeczny Guild Hall, strongholdowy event "Marauders" i wiele innych!

Aktualizacja będzie dostępna 20 czerwca.

Źródło: informacje prasowe

Tagi: Embers of Mirrim Neverwinter PlayStation 4 przegląd gier niezależnych Raiders of the Broken Planet randall wideo yoku's island express