Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 19.05.2017 11:52
Twórca The Last Guardian chce stworzyć grę z otwartym światem
521V

Twórca The Last Guardian chce stworzyć grę z otwartym światem

The Last Guardian powstało w Sony Japan Studio przy współpracy z Team Ico, które odpowiedzialne jest za kultowe dzieła takie jak Ico, Shadow of the Colossus czy wydane niedawno The Last Guardian. Fumito Ueda stojący na czele tych projektów wypowiedział się o swoich planach.

The Last Guardian mimo długiego czasu oczekiwania spełnił oczekiwania wielu graczy, choć wciąż jest to specyficzna produkcja, która nie trafi do każdego. Ponadto gra boryka się z problemami technicznymi, które są dla wielu przeszkodą w cieszeniu się tym nietuzinkowym dziełem. Gra mimo iż szybko stała się kultowa tak jak poprzednie dzieła twórcy, nie sprzedała się najlepiej.

Nasza recenzja The Last Guardian

Fumito Ueda stojący za tym projektem ujawnił na konferencji Nordic Gaming Conference, że chciałby powrócić do otwartego świata i tym samym stworzyć grę bliższą Shadow of the Colossus, aniżeli Ico, do którego bliżej było The Last Guardian - przynajmniej jeśli chodzi o konstrukcję świata.

Nie mogę wypowiadać się na temat mojego następnego projektu, ale Shadow of the Colossus powstało jako rozwinięcie idei z Ico i naturalną koleją rzeczy było otwarcie świata. Po ukończeniu produkcji Shadow of the Colossus zastanawiałem się, czy znów chcę tworzyć coś w otwartym świecie. Tym samym stwierdziłem, że powrócę do bardziej zamkniętej struktury i stworzę coś bardziej intymnego. To był początek pomysłu stojącego za The Last Guardian. Teraz gdy moja ostatnia gra jest już ukończona, myślę o powrocie do bardziej otwartej struktury.

Nie wiemy jeszcze, co Team Ico szykuje w związku ze swoim przyszłym projektem, a tymczasem przypominamy, że The Last Guardian zmniejszyło na stałe swoją cenę i od jakiegoś czasu ceną standardową jest ~160 złotych.

The Last Guardian na oficjalnym zwiastunie

 

Źródło: http://www.playstationlifestyle.net/2017/05/18/team-ico-next-game-could-go-back-to-shadow-of-the-colossus-type-open-world/

Tagi: fumito ueda PlayStation 4 shadow of the colossus Sony Interactive Entertainment sony japan studio The Last Guardian