Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 17.05.2017 10:21
Resident Evil 7 celuje w sprzedaż na poziomie 10 milionów sztuk
723V

Resident Evil 7 celuje w sprzedaż na poziomie 10 milionów sztuk

Resident Evil 7 sprzedało się gorzej niż zakładano, ale w porównaniu do innych gier firmy nie jest to najgorszy wynik. Tym samym przedstawiciele ogłosili, że liczą na sprzedaż całościową na poziomie 10 milionów sztuk, co tyczy się również poprzednich odsłon.

Resident Evil 7 do końca minionego 31 marca 2017 roku fiskalnego sprzedało się w 3,5 milionach sztuk, co jest wynikiem o 500 tysięcy sztuk gorszym, niż zakładano. Capcom jednak nie narzeka, bo jak twierdzą sami przedstawiciele firmy, to i tak dobry wynik jak na krótki okres pomiędzy premierą, a końcem roku fiskalnego.

Resident Evil 7 sprzedało się gorzej niż zakładano, ale Capcom nie narzeka

Capcom oczekuje, że Resident Evil 7 sprzeda się w 10 milionach sztuk i tego samego oczekuje od trzech poprzednich odsłon, którym jeszcze trochę brakuje. Nawet jeśli doliczyć do tego remastery trzech poprzednich odsłon, które łącznie osiągnęły sprzedaż na poziomie 2,8 milionów, żadna z odsłon nie osiągnęła jeszcze takiego wyniku:

  1. Resident Evil 5 sprzedało się w 7,2 milionach sztuk
  2. Resident Evil 6 sprzedało się w 6,8 milionach sztuk
  3. Resident Evil 4 sprzedało się łącznie w 5,9 milionach sztuk (po podliczeniu wielu platform)

Capcom dołoży więc starań, aby najnowsza odsłona ich kultowego horroru sprzedała się według oczekiwań, ale póki co nie zdradził w jaki sposób tego dokona. Wydanie odnowionych gier na obecną generację, przedstawiciele firmy uważają za dobry przykład operowania swoją własnością intelektualną.

Resident Evil 7 na zwiastunie premierowym

 

Źródło: http://www.gamesindustry.biz/articles/2017-05-16-capcom-sets-10-million-target-for-resident-evil-7

Tagi: Capcom PlayStation 4 resident evil 7 biohazard