Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 16.05.2017 20:45
Children of Zodiarcs. Taktyczne RPG z datą premiery na PS4
671V

Children of Zodiarcs. Taktyczne RPG z datą premiery na PS4

Children of Zodiarcs to taktyczne RPG, w którym rozgrywka skupi się na tworzeniu talii kart i rzutach kostką. Niewielkie Studio Cardboard Utopia przygotowuje całkiem świeże spojrzenie na ten gatunek gier. Nowy zwiastun zdradza datę premiery projektu.

Children of Zodiarcs ukaże się na rynku za sprawą inicjatywy Square Enix Collective, która pomaga mniejszym producentom stworzyć swoje ciekawe pozycje. Projekt został sfinansowany za sprawą zbiórki na serwisie Kickstarter i przekroczył ponad pięciokrotnie wymaganą sumę. Twórcy przygotowując swój tytuł inspirowali się klasycznymi grami z gatunku taktycznych RPG, mowa tutaj o takich przedstawicielach jak Final Fantasy Tactis.

Children of Zodiarcs zostanie wydane przez Square Enix Collective

Do klasycznej formuły taktycznych gier RPG twórcy dodają systemy znane z gier planszowych. Będziemy więc rzucać kostką i tworzyć talię kart. System walki będzie opierał się na grach karcianych, a odpowiednie rzuty kością będą przekładały na wzmacnianie naszych ciosów. Nowy zwiastun przedstawia bezpośrednią rozgrywkę i ujawnia datę premiery.

Children of Zodiarcs  - zwiastun ujawniający datę premiery 

Children of Zodiarcs pojawi się na rynku 18 lipca. Fani mogą liczyć na wyjątkowo ciekawą hybrydę i świeże podejście do tematyki taktycznych gier RPG. Twórcy obiecują głęboką i przemyślaną rozgrywkę doprawioną pewnym elementem losowości i szczęścia. Poniżej w galerii znajdziecie dodatkowo trzy zrzuty ekranu.

Źródło: YouTube (PlayStation EU)

Tagi: Cardboard Utopia Children of Zodiarcs obrazki PlayStation 4 Square Enix Collective wideo