Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 15.05.2017 17:33
Project Rap Rabbit. Twórcy ruszają ze zbiórką i szerzej prezentują swoją nową grę
314V

Project Rap Rabbit. Twórcy ruszają ze zbiórką i szerzej prezentują swoją nową grę

Project Rap Rabbit to produkcja legendarnego duetu, który składa się z twórców PaRappa the Rapper oraz Gitaroo Man. Uzdolnieni twórcy wracają po latach, aby znowu wstrząsnąć gatunkiem gier rytmicznych.

Project Rap Rabbit to tymczasowa nazwa nowej gry tworzonej przez duet Keiichi Yano i Masaya Matsuura. Gra będzie muzyczną przygodą, która w unikalny sposób podejdzie do gatunku gier rytmicznych. Tytuł zaoferuje wystrzałowe połączenie japońskiego folkloru i tradycyjnej sztuki z kulturą rapu. Podczas zabawy poznamy historię pełną humoru i hip hopu, gdzie stoczymy wymagające pojedynki rapowe z złowieszczymi władcami krain.

Project Rap Rabbit ma odmienić postrzeganie muzycznych gier. Tytuł określany jest przez twórców jako rytmiczna gra akcji w wersji 2.0 i ewolucja gatunku, która wytoczy nowe standardy na przyszłość. Pozycja ma mieszać w sobie mechaniki poprzednich gier, przy których pracowali Masaya Matsuura i Keiichi Yano oraz dodać do nich świeże elementy. Wcielimy się w skórę rapującego królika o imieniu Toto-Maru, który za pomocą rapu pozyskuje specjalną energię. W podróży towarzyszyć będzie mu nieodzowny i zaufany żabi towarzysz Otama-Maru.

Project Rap Rabbit - zapowiedź

Zwierzęcy duet będzie podróżował po zniszczonym i zdewastowanym świecie, gdzie za pomocą muzyki spróbują dążyć do sprawiedliwości i odzyskania pokoju.  Rozgrywka zaoferuje dynamiczny sposób nagradzania gracza. Celem będzie napełnienie paska Swag Gauges, który definiują zwycięzcę pojedynku. Będziemy nie tylko rytmicznie wciskać przyciski, ale i wybierać poszczególne słowa podczas rapowania. System ma przypominać koła dialogowe znane z współczesnych gier RPG. Twórcy dostarczą styl rozgrywki podzielony na trzy główne segmenty, gdzie naszą rolą będzie słuchanie rywala, odpowiadanie mu kontrą i rapowanie. Studio zapowiada funkcję sieciowych rankingów. Dostaniemy różnorodną ścieżkę dźwiękową mieszającą kulturę japońską z rapem i hip hopem. Sama produkcja określana jest jako inspiracja YouTube'owym kanałem Epic Rap Battles of History. Całość tworzy naprawdę stylową grę.

Twórcy Project Rap Rabbit ruszyli ze zbiórką na serwisie Kickstarter. Na razie zebrano £21,256 z wymaganej kwoty £855,000. Jeden z dodatkowych progów finansowych przewiduje tryb skupiający na wieloosobowej rywalizacji.

Źródło: https://blog.eu.playstation.com/2017/05/15/introducing-ps4s-next-rhythm-action-hero-project-rap-rabbit/#sf78880779

Tagi: kickstarter PlayStation 4 project rap rabbit wideo