Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 12.05.2017 08:44
Thief - oprócz filmu powstaje nowa gra?
543V

Thief - oprócz filmu powstaje nowa gra?

Thief pojawił się ostatnio w 2014 roku zarówno na PlayStation 3 jak i PlayStation 4. Teraz dowiadujemy się oprócz zapowiedzianego jakiś czas temu filmu, powstaje również nowa gra.

Thief to seria gier pierwszoosobowych polegających na skradaniu się. Pierwsza odsłona pojawiła się w 1998 roku, nosiła nazwę Thief: The Dark Project i dostępna była tylko na PC. Szybko zyskała sobie uznanie graczy i krytyków, z uwagi na ciężki klimat dark fantasy oraz wprowadzenie świeżości do gatunku - była to pierwsza gra FPP w pełnym 3D. Druga odsłona o nazwie Thief II: The Metal Age powstała w 2000 roku i tak jak poprzednik dostępna była tylko na PC. Była bardzo podobna do pierwowzoru, aczkolwiek wprowadziła do rozgrywki kilka nowych mechanik. Kolejna odsłona - Thief: Deadly Shadows pojawiła się w 2004 roku tylko na PC i Xbox. Wprowadziła bardzo dużo zmian - jako najważniejszą można wymienić możliwość eksploracji miasta. Ostatnią odsłoną, którą się pojawiła było Thief z 2014 roku. Oferowała możliwość przechodzenia misji na różne sposoby, ale przez źle napisany scenariusz czy niską inteligencję przeciwników, nie przyjęła się zbyt dobrze.

Nasza recenzja Thief z 2014 roku

Teraz dowiadujemy się, że Thief może dostać piątą odsłonę, która miałaby powstawać jednocześnie z kinową adaptacją - tak głosi wpis na oficjalnej stronie producenta filmowego. Według dostępnych informacji, akcja filmu miałaby toczyć się w świecie dark fantasy, mieć steampunkowy klimat i opowiedzieć całkiem nową historię. Celem Square Enix jest przyciągnięcie do marki nowych odbiorców, stąd istnienie filmu. Co do nowej gry - pozostaje poczekać na potwierdzenie od Square Enix.

Thief na oficjalnym zwiastunie

 

Źródło: http://www.gameinformer.com/b/news/archive/2017/05/11/new-thief-game-and-movie-adaptation-in-the-works.aspx

Tagi: eidos PlayStation 4 thief