Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 11.05.2017 12:09
Dynasty Warriors 9 na pierwszych zrzutach ekranu!
1271V

Dynasty Warriors 9 na pierwszych zrzutach ekranu!

Dynasty Warriors 9 zgodnie z obietnicą twórców ujawnia się na kolejnych materiałach. Ostatnio dowiedzieliśmy się, że gra będzie ekskluzywna dla PlayStation 4, a dzisiaj pora na pierwsze zrzuty ekranu oraz podsumowanie informacji.

Dynasty Warriors 9 wraz z najnowszym numerem japońskiego czasopisma Famitsu ujawnia pierwsze zrzuty ekranu, podobnie jak wcześniej informację o ekskluzywności dla PlayStation 4. Potwierdzone zostało także, że będzie to pierwsza odsłona z otwartym światem - o tym jak to będzie funkcjonować dowiecie się z dalszej części newsa.

Dynasty Warriors 9 tytułem ekskluzywnym dla PlayStation 4

W Dynasty Warriors 9 pojawią się nowe postacie:

  • Pojawi się Zhou Cang, który najpierw służył Zhang Bao, a w późniejszym czasie Guan Yu. Jego bronią będzie Butcher Sword.
  • Cheng Pu (Demou) - generał Wu, który przez trzy generacje służył Sun Jian, Ce i Quan. Jego bronią będzie Double Pike
  • Ujawniono, że poza nimi pojawią się inne nowe postacie oraz powróci 83 bohaterów znanych z poprzednich odsłon.

Dynasty Warriors 9 będzie toczyć się w otwartym świecie. Twórcy zdecydowali się na odświeżenie serii, bo stwierdzili, że ostatnio zatrzymała się w rozwoju. Otwarty świat będzie funkcjonował inaczej niż w wydanym ostatnio Toukiden 2. Twórcy planują dokładnie odwzorować terytoria Chin, ale skupią się na zamieszkanych terenach i miejscach gdzie toczone były najważniejsze bitwy. Wiemy też, że w trakcie rozgrywki będzie aktywnie zmieniać się pogoda i pora dnia.

Wiemy też, że w Dynasty Warriors 9 pojawi się 10 głównych miast, ale poza tym będą też mniejsze, bardziej typowe. Miasta nie będą tak wielkie jak w rzeczywistości i podczas przebywania w nich będziemy mogli zrobić zakupy. Zdarzy się też, że w mieście stoczymy walki. Głównym środkiem transportu będzie jazda konno, ale twórcy planują dodanie funkcji szybkiej podróży. Potwierdzono też, że powróci możliwość pływania, która ostatnio obecna była w Dynasty Warriors 6. Rzeki będziemy mogli przepłynąć wpław, ale dostępne będą też łodzie, które znacznie przyspieszą przebywanie wód.

Fabuła znów opierać się będzie na postaciach, ale nie będzie alternatywnych ścieżek fabularnych. Scenariusz zostanie podzielony na odpowiednie ery. To w jakiej erze zaczniemy uzależnione będzie od pierwotnego wyboru postaci. Tym samym nie wiadomo czy w trakcie poznawania fabuły możliwa będzie zmiana postaci.

Wiadomo też, że każda z er będzie miała zestaw misji, które trzeba będzie wykonać aby popchnąć fabułę do przodu. Ich poziom trudności początkowo będzie wysoki, ale wraz z wykonywaniem kolejnych będzie spadał. Czasami zdarzy się, że jednocześnie zacznie się kilka walk w różnych miejscach i wtedy zostaniemy postawieni przed wyborem odnośnie tego, w której zechcemy uczestniczyć. Ujawniono również, że pojawią się poboczne zadania, w którym zapolujemy na potwory. Oprócz tego będziemy uczestniczyć w obleganiu zamków.

Dynasty Warriors 9 doczeka się też zmian w mechanice rozgrywki - tym samym walka zostanie usprawniona. Będziemy nie tylko uczestniczyć w bezpośrednich walkach, ale również strzelać z dystansu. Podczas eksploracji dostępne będzie wiele różnych interakcji, w zależności od tego co będzie w otoczeniu. Na koniec zostawiamy informację o tym, że modele postaci zostały stworzone od nowa, tak aby przystosować je do obecnej generacji.

Nie wiadomo kiedy dostaniemy Dynasty Warriors 9. Przypuszczalnie będzie to jednak końcówka tego roku. Na więcej informacji pozostaje czekać, a tymczasem łapcie pierwszy zwiastun. W galerii poniżej znajdziecie też zrzuty ekranu. Tutaj znajdziecie oficjalną stronę gry, która została dopiero uruchomiona.

Dynasty Warriors 9 na pierwszej zapowiedzi wideo

 

Źródło: famitsu.com

Tagi: Dynasty Warriors 9 Koei Tecmo Omega Force PlayStation 4