Paweł Musiolik Paweł Musiolik 11.05.2017 09:33
Square Enix chce pozbyć się twórców Hitmana
827V

Square Enix chce pozbyć się twórców Hitmana

Square Enix opublikowało swój raport finansowy za skończony rok fiskalny. Firma informując o ponadprzeciętnych zyskach poinformowała jednocześnie, że pozbywa się swoich udziałów w IO Interactive, co oznacza nic innego jak chęć sprzedaży studia.

W raporcie Square widnieje informacja, że firma w zeszłym roku fiskalnym przy sprzedaży netto zaliczyła wynik o 20% lepszy niż rok temu, co daje 256,824 milionów jenów. Zysk operacyjny również podskoczył o ponad 20%, podobnie jak  przychód firmy. Wynik ten zawdzięcza firma głównie Final Fantasy XV, sprzedaży gier z serii Tomb Raider oraz wynikowi finansowemu gier mobilnych (FF Brave Exvius i Hoshi dora no Dragon Quest). Jest jednak pewien segment - straty firmy w których znajdziemy informację o twórcach Hitmana.

Square Enix postanowiło sprzedać firmę i będzie aktywnie szukało kupca, który od nich duńskiego dewelopera odkupi. Nie wiemy, czy planowana jest sprzedaż studia z prawami do Hitmana, czy może też Square Enix będzie chciało sobie prawa do marki zostawić. Chociaż szczerze - wątpimy, że ktokolwiek kupi tak dużego dewelopera bez praw do najpopularniejszych serii skradanek.

Chęć sprzedaży podyktowana jest prawdopodobnie wyjątkowo słabą sprzedażą gry Hitman, która mimo, że jakościowo jest bardzo udana i oferowana w przyjemnym modelu odcinków. to jednak nie znalazła aż tylu nabywców, ilu studio oczekiwało. Co z sezonem drugim? Oficjalnie - nie wiemy, ale tutaj wątpimy, że zostanie on dokończony skoro Square chce przede wszystkim pozbyć się balastu finansowego.

Źródło: http://www.hd.square-enix.com/eng/news/pdf/20170511_01en.pdf

Tagi: hitman IO Interactive Square Enix