Paweł Musiolik Paweł Musiolik 10.05.2017 14:53
Battlefield 1 ma o 50% więcej graczy niż Battlefield 4
2048V

Battlefield 1 ma o 50% więcej graczy niż Battlefield 4

Battlefield 1 z każdym miesiącem może pochwalić się coraz to większą liczbą graczy. Electronic Arts może być z czego zadowolone gdyż najnowsza produkcja DICE może pochwalić się o 50% większą bazą graczy niż Battlefield 4 miał w analogicznym okresie po premierze.

Battlefield 1 w sprzedaży pojawił się 21 października 2016 roku. Od tego momentu w grę zagrało już 19 milionów graczy czym pochwaliło się Electronic Arts w najnowszym raporcie finansowym. Daje to wynik o 50% lepszy niż w pierwszym półroczu osiągnął Battlefield 4, który pojawił się na przełomie generacji, a co za tym idzie - dostępny był na większej liczbie sprzętów.

Wkrótce posiadacze Premium otrzymają nocne mapy do sieciowej gry

Oczywiście trzeba tutaj zaznaczyć, że Battlefield 4 nie spotkał się z tak ciepłym przyjęciem, a gra borykała się z gigantycznymi problemami sieciowymi, dokładając do tego z kasującymi się zapisami gry, co powodowało u wielu frustrację. Z tymi problemami DICE długo nie mogło sobie poradzić, więc i gracze nie do końca chcieli po prostu w Battlefielda 4 grać.

Oczywiście liczba ogólna graczy nijak ma się do tego, ile aktualnie ludzi gra w Battlefield 1. Aktualnie w najnowszą grę DICE gra prawie 44 tysiące graczy na PS4, 13 tysięcy na Xboksie One i niecałe 14 tysięcy na PC, co daje nam wynik na poziomie 70 980 graczy, a w szczytowym momencie ostatnich 24 godzin grało łącznie 166 tysięcy (z czego 80 tysięcy na PS4). Dla porównania, w Battlefielda 4 aktualnie gra 28 689 ludzi.

Battlefield 1 ostatnio otrzymało wiosenną aktualizację, która dodała do gry wstępnie funkcjonalne Plutony. W najbliższych łatkach ta funkcja będzie rozbudowywana o kolejne aspekty zgodnie z uwagami graczy. Wkrótce posiadacze Premium otrzymają także pierwszą nocną mapę, a druga znajduje się na serwerze testowym, z którego można skorzystać także na PS4. W dalszej kolejności jest planowane wypuszczenie drugiego DLC wprowadzające armię carską. Pokaz zawartości zaplanowano na imprezę EA Play, która odbędzie się w pierwszej połowie czerwca.

Battlefield 1 - oficjalny zapis transmisji przedstawiającej wiosenną aktualizację

 

Źródło: http://news.ea.com/press-release/company-news/electronic-arts-reports-q4-fy17-and-full-year-fy17-financial-results

Tagi: battlefield 1 Digital Illusions CE Electronic Arts PlayStation 4