Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 10.05.2017 10:15
Electronic Arts dzieli się sukcesami finansowymi i przewiduje świetną sprzedaż PS4 i Xbox One
648V

Electronic Arts dzieli się sukcesami finansowymi i przewiduje świetną sprzedaż PS4 i Xbox One

Electronic Arts przewiduje, że do końca tego roku sprzeda się ponad 107 milionów sztuk PlayStation 4 i Xbox One łącznie.

Na konferencji kwartalnej Electronic Arts urządzonej dla analityków i inwestorów, szef działu finansowego Blake Jorgensen podzielił się przewidywaniami, iż PlayStation 4 oraz Xbox One sprzedadzą się łącznie w ponad 105 milionach sztuk do końca tego roku kalendarzowego. Dla porównania na koniec 2016 roku, łączna liczba sprzedanych egzemplarzy obu konsol wynosiła 79 milionów sztuk. Dla sprostowania - szacunki nie biorą pod uwagę Nintendo Switch, jak w późniejszym czasie przyznał Andrew Wilson, dyrektor Electronic Arts.

Nadciąga nowa odsłona Need for Speed!

Tym samym dostępne są też wyniki finansowe firmy na pierwszy kwartał tego roku. Według przedstawicieli firmy, fiskalny rok 2017 był dla giganta bardzo udany, co według Electronic Arts plasuje ich na pozycji lidera na zachodnim rynku. Firma wygenerowała przychody na poziomie 4,8 miliardów dolarów, w porównaniu do 4,4 miliarda z poprzedniego roku. 61% tej kwoty to sprzedaż cyfrowa.

Jeśli chodzi o popularność gier, to Battlefield 1 przyciągnął do siebie 19 milionów graczy, co jest wynikiem o 50% lepszym niż w poprzednim roku, za który odpowiedzialne było Battlefield 4. Z kolei FIFA 17 przyciągnęła 21 milionów graczy, ale tylko 12 milionów z nich zainteresowało się trybem fabularnym. O 13% wzrosło zainteresowanie FIFA Ultimate Team, a liczba użytkowników The Sims 4 wzrosła o 33%.

Battlefield 1 na fragmencie rozgrywki

 

Źródło: http://www.dualshockers.com/current-generation-consoles-will-reach-105-million-units-sold-2017-according-electronic-arts/

Tagi: Electronic Arts playstation 4