Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 09.05.2017 12:15
Project Rap Rabbit duchowym spadkobiercą PaRappa the Rapper?
292V

Project Rap Rabbit duchowym spadkobiercą PaRappa the Rapper?

Project Rap Rabbit miałoby być wynikiem współpracy dwóch japońskich firm odpowiedzialnych kolejno za PaRappa the Rapper oraz Gitaroo Man.

Project Rap Rabbit miałoby być połączeniem starań dwóch japońskich firm. Jedna z nich to NanaOn-Sha, która w 1996 roku zapoczątkowała serię gier rytmicznych o nazwie PaRappa the Rapper. W ostatnim czasie pierwsza gra z serii została przeniesiona na PlayStation 4, ale niestety remaster boryka się z kilkoma poważnymi problemami, o których przeczytacie w naszej recenzji.

Nasza recenzja PaRappa the Rapper Remastered

Drugą firmą, która według doniesień pracuje nad omawianym tytułem jest iNiS, które w 2002 roku na nasz rynek wydało Gitaroo Man na PlayStatin 2. Podobnie jak gra z rapującym psem, ta również należy do gatunku rytmicznych - z tą różnicą, że całość przypomina raczej bijatykę, gdzie poprzez granie odbieramy życie przeciwnikowi.

Na czym oparte są podejrzenia o współpracy? Wystarczy spojrzeć na poniższe zdjęcie gdzie ukazane są charakterystyczne nakrycia głowy obu postaci. Pod nimi znajduje się napis mówiący o przywróceniu świetności gatunkowi. Na więcej informacji trzeba poczekać.

 

Źródło: http://www.ricedigital.co.uk/project-rap-rabbit/

Tagi: inis nanaon-sha project rap rabbit