Daniel Stroński Daniel Stroński 09.05.2017 08:58
Prey zaliczone w kilkanaście minut
1501V

Prey zaliczone w kilkanaście minut

Prey jest na rynku zaledwie od paru dni, a do Sieci już trafił speedrun, gdzie napisy końcowe wchodzą po kilkunastu minutach!

Prey to kolejna gra Arkane Studios, w której premiowana jest eksploracja z wykorzystaniem wyjątkowych możliwości bohatera. Kiedyś był to Corvo ze swoim teleportowaniem w Dishonored, teraz Morgan Yu i GLOO Gun (czy też polski LEPIK). Wyrzutnia "kleju" nie tylko pomaga spowolnić czy chwilowo zamrozić przeciwników, ale też pozwala tworzyć małe platformy, dzięki którym możemy zwiedzić ciężko dostępne miejsca. Na przykład takie, o których deweloperzy nawet nie pomyśleli.

Prey otrzymuje rewelacyjne pierwsze oceny

Najpierw autor youtube'owego kanału DraQu wykorzystał GLOO Guna i inne glitche gry, by przejść ją w 19 minut i 34 sekundy. Jest to poprawa w stosunku do niecałej godziny i 44 minut, które to oba czasy uzyskał na przestrzeni ostatnich dwóch dni. Co więcej, na zapisie jego nowego rekordu widać miejsce na poprawę, gdyż w kilku miejscach speedrunner musiał wczytywać grę po nieudanych skokach.

Oczywiście przestrzegamy przed spoilerami.

Prey - speedrun (19:34)

 

Szybko znaleźli się lepsi. Na chwilę aktualizacji newsa najlepszy czas należy to gracza o nicku CreeperHntr, który zaliczył całość w 12 minut i 43 sekundy. Najważniejszy był szybki początek z wykorzystaniem glitcha z krzesłem, a także zgrabne ślizgi. Tutaj udało się w mniejszym stopniu korzystać z wychodzenia poza obszar gry, co na pewno dodaje do speedruna.

Prey - speedrun (12:43)

 

Nasza recenzja pojawi się na dniach.

Źródło: YouTube (DraQu), speedrun.com

Tagi: arkane studios austin Bethesda Softworks PlayStation 4 prey speedrun wideo