Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 08.05.2017 19:52
Knack 2. Nowe informacje i zrzuty prezentujące grę
1433V

Knack 2. Nowe informacje i zrzuty prezentujące grę

Knack 2 zostało niespodziewanie zapowiedziane przez Sony w ubiegłym roku. Kontynuacja gry, która nie została najlepiej przyjęta przez graczy zostanie szerzej pokazana na konferencji E3, ale już dzisiaj mamy kilka nowych informacji i obrazków z tego tytułu.

Knack chociaż było zapowiadane jako duchowy następca takich gier jak Crash Bandicoot, to nie porwało tłumów swoją jakością. Pierwsza część była grą przygotowaną na szybko, aby zdążyć na premierę konsoli. W efekcie dostaliśmy pozycję udającą platformówkę, a będącą czymś w rodzaju prymitywnej gry akcji, gdzie trzon rozgrywki ograniczał się w głównej mierze do wybijania tłumów przeciwników w kolejnych arenach.

Najbardziej zaskakująca zapowiedź? Knack 2 zmierza na PS4

Knack 2 ma naprawić wszystkie bolączki poprzednika. Przede wszystkim nie będzie cierpiał na syndrom techdema mającego zaprezentować możliwości konsoli. Studio miało tym razem wystarczająco dużo czasu, aby przygotować grę w spokoju. Knack 2 zaoferuje bardziej rozbudowany system walki. Mark Cerny wspomina, że prymitywny i monotonny system walki był jednym z najczęściej krytykowanych elementów poprzednika. Tym razem gra zaoferuje graczom o wiele więcej ataków niż kilka prostych kopnięć i ciosów pięścią. Knack 2 zaoferuje też system rozwoju, gdzie będziemy kupować nowe ataki za sprawą wewnętrznej waluty. Podczas przechodzenia pozycji będziemy ciągle otrzymywać dostęp do nowych umiejętności i ataków. Twórcy obiecują, że w tym aspekcie mocno wsłuchało się w głosy użytkowników i krytyków.

Knack 2 zaoferuje możliwość przejmowania wrogich czołgów. Gracz będzie mógł się pomniejszyć i wskoczyć do kokpitu, aby przejąć pojazd - perspektywa gry zmienia się wówczas w widok FPP.

Tytuł otrzyma pełnoprawny tryb kooperacyjny. W pierwszej odsłonie tryb wieloosobowy został dodany na szybko pod koniec prac nad grą. Był on ograniczony i sprowadzał drugiego gracza do niewielkiej roli wspomagającej. W przypadku kontynuacji rozgrywka lokalna została zbudowana od zera i twórcy bardziej się na niej skupili. Poprawiono pracę kamery, a druga osoba będzie mogła dołączyć do zabawy w każdym momencie - nie będzie etapów, gdzie co-op zostanie zablokowany.

Knack 2 będzie tym razem platformówką. Twórcy wsłuchali się również w głosy osób, które narzekały, że pierwsza odsłona za bardzo skupiała się na nudnej walce. Tym razem dodano wiele różnorodnych etapów platformowych oraz elementów zapożyczonych z platformówek 2D. Jednocześnie tytuł pozwoli wybrać łatwiejszy i przystępniejszy poziom trudności, gdzie struktura poziomów zostanie zmieniona i pozwoli ominąć najtrudniejsze elementy z skakaniem po platformach.

Zapowiada się naprawdę świetna kontynuacja, która ma szansę na wykorzystanie potencjału pierwszej odsłony. Knack 2 zadebiutuje w tym roku, ale nie znamy jeszcze daty premiery, ta prawdopodobnie zostanie ujawniona w czerwcu na konferencji Sony. W galerii znajdziecie zrzuty ekranu prezentujące rozgrywkę.

Knack 2 - zwiastun ujawniający grę

Źródło: http://www.glixel.com/news/lists/5-things-we-learned-playing-knack-2-with-mark-cerny-w480963/its-a-proper-co-op-game-now-w480965

Tagi: knack 2 PlayStation 4 Sony Interactive Entertainment sony japan studio wideo