Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 08.05.2017 17:58
Prey - jak duplikować przedmioty?
852V

Prey - jak duplikować przedmioty?

Prey zadebiutowało na rynku parę dni temu i zebrało wyśmienite oceny od recenzentów. Tytuł nie jest jednak wolny od wad i błędów. Gracze znaleźli sposób na kopiowanie materiałów i przedmiotów, co znacząco ułatwia grę.

Prey to całkiem rozbudowana gra jak na standardy gatunku. Tytuł skonstruowany w taki sposób, że gracze posiadają dużo swobody i mogą bawić się możliwościami pozycji na wiele sposób. Jeden z graczy odkrył dzięki temu błąd pozwalający na łatwe tworzenie kopii amunicji, apteczek i materiałów.

Prey otrzymuje rewelacyjne pierwsze oceny

Prey posiada poważny błąd, który bardzo ułatwia grę. Gracze bez większych problemów i wysiłku mogą tworzyć nieograniczoną ilość sztuk posiadanych przedmiotów. Dzięki temu rozwiązaniu można nieustannie posiadać maksymalną ilość apteczek i amunicji, nie przejmując się tym, że kiedykolwiek nam ich zabraknie.

Prey - błąd pozwalający na duplikację przedmiotów

Błąd można wykorzystać już po pierwszej godzinie gry i przejściu początkowych scen otwierających przygodę. Gracz musi mieć dostęp do biura głównej postaci. Właśnie w tym miejscu po raz pierwszy trafiamy na urządzenie Material Recycler, które powoduje, że możemy przemieniać przedmioty w cenne materiały. Materiały można wykorzystać do tworzenia apteczek, amunicję i wiele pożytecznych elementów wyposażenia

Wystarczy włożyć do maszyny przedmioty, które już wcześniej podaliśmy recyklingowi. Należy wcześniej podzielić je na 4 kupki i po prostu wcisnąć przycisk. Dostajemy wówczas dwukrotną ilość zainwestowanych materiałów. 

Bethesda na pewno tak tego nie zostawi i stosowana łatka wyeliminuje problem.

Źródło: https://www.polygon.com/2017/5/5/15562694/prey-infinite-materials-glitch-exploit

Tagi: arkane studios austin Bethesda Softworks PlayStation 4 prey wideo