Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 04.05.2017 11:27
Call of Duty WW2. Twórcy opowiadają o swoich pomysłach na nowym wideo
696V

Call of Duty WW2. Twórcy opowiadają o swoich pomysłach na nowym wideo

Call of Duty WW2 to oczekiwany powrót do drugiej wojny światowej w grach wideo. W Sieci pojawiło się wideo, w którym twórcy opowiadają o swoich pomysłach jakie mieli podczas tworzenia gry.

Call of Duty WW2 ma postawić na bardziej rozbudowaną fabułę niż dotychczasowe odsłony. Jak mówią twórcy na udostępnionym materiale wideo, podstawą do napisania opowieści była myśl, że nigdy nie wiadomo który z naszych towarzyszy umrze na polu bitwy. Deweloperzy ze Sledgehammer Games liczą na to, że gracze przywiążą się do postaci i nigdy nie zapomną o historii jaką poznali za pośrednictwem gry.

Więcej informacji o Call of Duty WW2

Call of Duty WW2 stawia też na wyjątkową stylistykę. Łączyć ma w sobie mrok wynikający z opowieści oraz piękno wizualne. Wszystko po to, aby gracze poczuli wiele emocji. Z kolei ludzie odpowiedzialni za wszelakie modele i animacje pojawiające się w grze, chcą zadbać o to, aby wszystko wyglądało jak najlepiej. W tym celu skonsultowali się ze specjalistami i spędzili dużo czasu na oglądaniu filmów archiwalnych oraz na strzelnicy.

A co wiemy z wcześniej udostępnionych informacji? Kampania dla jednego gracza skupi się na wydarzeniach z lat 1944-45, ale żeby narracja była bardziej złożona, w niektórych sytuacjach trafimy do wydarzeń z wcześniejszych lat. Wylądujemy na plaży Omaha w ramach operacji D-Day jako jeden z szeregowców, ale wcielimy się też w kobietę z francuskiego ruchu oporu. Wiemy też, że pojawi się tryb Nazi Zombie w ramach którego dostępna będzie kooperacja. Będzie jednak utrzymany w poważnym tonie. Na informacje o trybie wieloosobowym musimy jeszcze poczekać, ale dowiedzieliśmy się, że pojawi się coś w rodzaju klubu społecznościowego, czyli "Headquarters" - miejsce, w którym będziemy mogli spędzić czas z innymi graczami bądź przygotować się do kolejnych meczy.

Call of Duty WW2 pojawi się 3 listopada 2017 roku. Jeśli zamówimy grę przed premierę otrzymamy dostęp do zamkniętej bety. Dla posiadaczy wersji na PlayStation 4 przewidziano też możliwość szybszego skorzystania z jednej z map - dokładniej mówiąc o 30 dni wcześniej. Do zakupu dostępna będzie również edycja z Przepustką Sezonową.

Call of Duty WW2 na materiale zza kulis

 

Tagi: activision Call of Duty: WW2 PlayStation 4 Sledgehammer Games wideo