Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 02.05.2017 17:43
Röki. Byli pracownicy zamkniętego Guerrilla Cambridge przedstawiają swój nowy projekt
304V

Röki. Byli pracownicy zamkniętego Guerrilla Cambridge przedstawiają swój nowy projekt

Röki to nowa gra od twórców z zamkniętego studia Guerrilla Cambridge, które przed laty dało graczom dwie odsłony MediEvil. Pracownicy nie kończą swojej przygody z grami i zamierzają stworzyć przygodówkę point 'n click inspirowaną skandynawską mitologią.

Röki to nowa produkcja przygotowywana przez Alexa Kanaris i Toma Jonesa. Obaj pracowali przez 14 lat w Sony i przez wiele lat brali udział w procesie powstania takich gier jak MediEvil, Primal, Killzone: Najemnik czy stworzone z myślą o PlayStation VR - RIGS

Guerrilla Cambridge zostanie zamknięte

Guerrilla Cambridge zostało zamknięte około 3 miesiące temu. Część twórców założyła własne niezależnie studio Polygon Treehouse i właśnie pokazali światu swój nowy projekt o tytule Röki.

Röki to urocza przygodówka z gatunku point 'n click, która z wyglądu przypomina Broken Age. Tytuł opowie historię młodej dziewczyny. Główna bohatera zapędziła się w głębiny zakazanych stref dzikiej natury, przez co trafiła do mrocznej i tajemniczej krainy pełnej antycznej magii, i stworów.

Twórcy wybrali gatunek point 'n click ponieważ uważają, że ta kategoria gier przeżywa obecnie renesans. Gatunek jest niezwykle elastyczny i pozwala opowiedzieć dowolną historię z bohaterami, których mogą sobie tylko wymarzyć.

Jednocześnie pracownicy wspomnieli, że jest im bardzo smutno, że nie mieli okazji rozbudować RIGS tak jakby tego chcieli. Twórcy planowali wiele nowych poziomów i rozszerzenie, ale ostatecznie tytuł nie stanie się tym, co pierwotnie planowano. Wspomnieli również pracę w Sony i stwierdzili, że Röki to tytuł, którego nie mogliby stworzyć pracując w Guerrilla Cambridge. Praca w wielkiej firmie wymaga pogoni technologicznej, co często wymusza kompromisy i nie pozwala na ekspresję artystyczną. Röki nie ma obecnie ustalonej daty premiery i platform docelowych. Twórcy myślą o sposobie sfinansowania produkcji i niewykluczone, że zorganizują zbiórkę za pośrednictwem serwisu Kickstarter lub podobnej platformy.

Röki - zwiastun ujawniający grę

 

Źródło: http://www.eurogamer.net/articles/2017-05-02-from-rigs-to-roki-a-point-and-click-adventure

Tagi: Guerrilla Cambridge Polygon Treehouse Röki