Paweł Musiolik Paweł Musiolik 26.03.2017 12:23
Sony numerem dwa w świecie gier
4697V

Sony numerem dwa w świecie gier

Zastanawiacie się, jak sobie Sony radzi w świecie gier? Czy sprzedaż PS4 i gier przekłada się na to, gdzie aktualnie są Japończycy? Dzięki firmie Newzoo, która stworzyła ranking 25 największych firm w świecie gier (pod względem przychodów z nich), wiemy, że Sony jest numerem dwa na świecie.

Newzoo nie wzięło swoich danych z powietrza. Jak napisano w artykule, podstawą są dane publikowane przez firmy w poszczególnych kwartałach roku fiskalnego. Zebrano więc raporty z całego 2016 roku (kalendarzowego) i tak oto stworzono zestawienie największych firm pod względem przychodów z gier. Sony na liście jest numerem dwa przegrywając jedynie z gigantem Tencent. Ale Japończycy mają się z czego  cieszyć - względem 2015 roku urośli o 33%.

Sony za cały rok kalendarzowy 2016 zanotowało 7 miliardów 837 milionów przychodów z segmentu gier wideo. Lepszy jest tylko Tencent, który nie dość, że jako gigant zarobił ponad 10 miliardów, to jeszcze wyniki nie wliczając zysków, które firma może notować po zakupie SuperCell. Podium zamyka Activision Blizzard z ponad 6,5 miliardami dolarów przychodu, co jest skokiem aż o 42%. I tutaj prawie na pewno koniem pociągowym jest Overwatch, który okazał się gigantycznym hitem.

Czwarte miejsce przypada Microsoftowi, piąte Apple, szóste - EA. Bandai Namco jest na 9, Nintendo na 10, a jedenaste miejsce przypada Square Enix. Największy spadek zaliczyło Warner Brothers, które spadło na 12 miejsce. Poniżej możecie zobaczyć top 25 firm w branży gier. Co ważne, zestawienie wyklucza przychody ze sprzedaży sprzętu i innych segmentów nie związanych z grami wideo.

Źródło: https://newzoo.com/insights/rankings/top-25-companies-game-revenues/

Tagi: newzoo playstation 4