Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 23.03.2017 17:50
Street Fighter V dostanie mocno ulepszoną infrastrukturę sieciową
333V

Street Fighter V dostanie mocno ulepszoną infrastrukturę sieciową

Street Fighter V i jego Capcom Fighters Network zostanie solidnie odświeżone. Capcom planuje wprowadzić gruntowe ulepszenia do infrastruktury sieciowej, a zapowiadające zmiany dają nadzieję na wielką poprawę w komforcie gry sieciowej.

Street Fighter V doczeka się niedługo zmian, które Capcom zapowiadał już w styczniu. Firma dała wtedy znać do wiadomości, że jej zespół pracuje od kilku miesięcy nad znaczącą poprawą infrastruktury sieciowej Capcom Fighters Network. Dzisiaj poznaliśmy szczegóły i listę zmian, które nadejdą.

Street Fighter V z łatką poprawiającą balans rozgrywki

Wiele graczy narzekało, że tryb sieciowy Street Fighter V jest trapiony przez wszelakie problemy rzutujące na odbiór gry. Twórcy wzięli to do serca i postanowili od zera przebudować całą infrastrukturę sieciową, aby pozbyć się najbardziej rażących problemów i znacznie poprawić doznania z gry wieloosobowej.

Tak prezentuje się lista poprawek i ulepszeń:

System karania "uciekinierów"

  • W grudniu ubiegłego roku Capcom wprowadziło aktualizację, która śledziła osoby uciekające z meczy online. Delikwenci byli nagradzani specjalną ikonką w profilu i łatwo było rozpoznać nieuczciwe osoby. Teraz system zacznie prawidłowo działać i gra będzie łączyła graczy pod względem zachowania i ilości niedokończonych pojedynków.

Skrócone czasy ładowania

  • Firma obiecuje znacznie krótsze czasy ładowania w sieciowych trybach. Zarówno prywatnych jak i rankingowych

Tryb treningowy będzie zapisywał ustawienia graczy

  • Gracze narzekali, że gdy opuszczą tryb treningowy i wejdą do niego ponownie, to musza od nowa wszystko ustawiać. Capcom odda do dyspozycji opcję, która pozwoli na zapisywanie własnych ustawień.

Poprawa łączności

  • Poprawie ulegnie Matchmaking. Gra będzie zdecydowanie szybciej wyszukiwała przeciwników oraz unikała wielokrotnego łączenia z tą samą osobą.

Statystyki w profilu

  • Profil naszego wojownika zostanie rozbudowany o bardziej szczegółowe statystyki naszych poczynań

Filtr rankingów

  • Dojdzie opcja przeszukiwania rankingów (leadeboards) pod względem narodowości. Gracze będą mogli z łatwością wyszukiwać najlepszych zawodników ze swojego kraju.

System zarządzania przyjaciółmi

  • Dojdzie opcja dodawania przyjaciół na listę CFN oraz możliwość śledzenia ich aktywności. Pojawi się również czarna lista, na której będziemy mogli umieszczać osoby psujące nam zabawę.

Nowa infrastruktura sieciowa dostanie testy beta na PC. Zebrane wrażenia uczestników przyczynią się do jeszcze większych zmian i poprawy działania całego CFN. Zmiany na PlayStation 4 pojawią się jakiś czas po zakończeniu testów beta.

Źródło: http://www.capcom-unity.com/harrisony/blog/2017/03/23/a-new-cfn-is-coming-your-way

Tagi: Capcom Street Fighter V