Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 22.03.2017 18:18
China Hero Project. Sony wspiera kolejnych niezależnych twórców
545V

China Hero Project. Sony wspiera kolejnych niezależnych twórców

Sony przybliża kolejną inicjatywę mającą wspomóc niewielkich twórców gier. Dzięki "China Hero Project" posiadacze PlayStation 4 mogą liczyć na 10 nowych gier.

Dzisiaj podczas konferencji prasowej w Pekinie Sony ogłosiło kolejny etap inicjatywy, której celem jest pomoc i wspieranie niewielkich twórców z Chin. W jej ramach zapowiedziano oficjalnie 9 nowych gier. China Hero Project rozpoczęło działanie w połowie 2016 roku. Zadaniem projektu było zlokalizowanie i wspieranie niewielkich deweloperów, którzy cechowali się wyobraźnią i umiejętnościami. Podczas rejestracji zgłoszono ponad 400 projektów i wersji demonstracyjnych, ale tylko 10 z nich zdobyło uznanie Sony

Te 10 tytułów zostało zaprezentowanych na dzisiejszej konferencji. Są to bardzo różnorodne projekty, a niektóre z nich wchodzą w końcową fazę produkcji. Jak chociażby gra przygodowa The Walker powstającą z myślą o PlayStation VR. Częścią inicjatywy China Hero Project jest również Lost Soul Aside - produkcja, o której swego czasu było bardzo głośno na całym świecie, bo robiła niesamowite wrażenie za sprawą wersji demonstracyjnej. Tytuł inspirowany jest serią Ninja Gaiden oraz Final Fantasy XV i jak na projekt jednej osoby pierwsze materiały prezentowały się po prostu zniewalająco.

Prawie połowa gier powstająca w ramach China Hero Project będzie kompatybilna z technologią PlayStation VR. Każdy z projektów otrzymuje od Sony wsparcie techniczne i finansowe. Firma oferuje również pomoc w zarządzaniu oraz licencje na silniki graficzne, jak i pomoc w testowaniu gier.

Jednym z zadań całej inicjatywy jest również próba przedstawienia projektów szerszej publiczności oraz pomoc w umożliwieniu debiutu na rynkach zachodnich. Konsolowy rynek w Chinach dopiero raczkuje, ale jak widać zmierza w dobrym kierunku i maluje się przed nim świetlana przyszłość. Dla graczy jest to jak najbardziej dobra nowina, bo przełoży się to na szerszy wybór gier. Poniżej obejrzycie materiał wideo przybliżający inicjatywę oraz powstające tytuły.

Lista tytułów objętych programem prezentuje się następująco:

  • Lost Soul Aside - UltiZero Games
  • The Walker - Haymaker
  • Project Boundary - Surgical Scalpels 
  • War Rage - Booming Games  
  • The X Animal - Internet Stars
  • Project X - Komogames
  • Tiger Knight -NetDragon 
  • Pervader VR - Light & Digital 
  • Code: Hardcore - Rocket Punch
  • Kill X - VivaGames

PlayStation "China Hero Project"

 

Źródło: Sony Interactive Entertainment (Shanghai)

Tagi: china hero project playstation 4 Playstation VR sony wideo