Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 20.03.2017 18:27
Uncharted: The Lost Legacy. Świeże szczegóły na temat gry
1852V

Uncharted: The Lost Legacy. Świeże szczegóły na temat gry

Uncharted: The Lost Legacy stanowi pożegnanie z ikoniczną serią Sony. Tytuł powoli się do nas zbliża, a wraz z nim dostajemy kolejne szczegóły na temat przygody, która nas czeka.

Uncharted: The Lost Legacy zmieni umiejscowienie akcji. Zostaniemy wrzuceni do całkowicie nowych lokacji południowych Indii. Twórcy chcieli w ten sposób odświeżyć grę, chociażby poprzez świeży przypływ kolorystyki i tożsamości znanej z pierwszej odsłony serii. Chodzi o wielkie oraz piękne krajobrazy do przemierzania i eksploracji z przeczuciem, że w każdym kącie czeka na nas niespodzianka. Producent wykonawczy, Shaun Escayg, twierdzi, że chciał to przywrócić i zaoferować podobne doświadczenie.

Uncharted: The Lost Legacy. Nowy zrzut z gry

Uncharted: The Lost Legacy umiejscowione zostało 12 miesięcy po historii z Uncharted 4: Kres Złodzieja. Akcja nabiera tempa od pogoni za bezcennym reliktem, chodzi o Kieł Ganeshy, którego chęć zdobycia stanie się motywacją do powstania niecodziennego duetu. Chloe, Nadine oraz Asav mają odmienne motywy pchające ich ku artefaktowi. Bohaterki będą współpracowały z przymusu i niechętnie. Różnice ich charakteru będą często eksponowane. Chloe jest impulsywna i działa spontanicznie. Nadine to z kolei osoba myśląca racjonalnie i działająca wobec ustalonych zasad. Twórcy zdecydowali się na wybór Chloe ponieważ to ciekawa postać z uniwersum Uncharted i wyróżnia się na tle Nathana Drake'a tym, że posiada mroczniejszą stronę moralności. Drake'a ma w sobie kompleks bohatera. Chloe z kolei myśli tylko o byciu najlepszą w tym co robi. Nadine po rozpadzie Shoreline została bez pracy i jest obecnie zdesperowana, dlatego przystaje na propozycję Chloe, która potrzebuje kogoś z militarnym doświadczeniem. 

Uncharted: The Lost Legacy zafunduje podobny trzon rozgrywki co w Uncharted 4: Kres Złodzieja. Naughty Dog jest jednak zdeterminowane w kwestii wprowadzenia kilku poprawek i nowości.

Uncharted: The Lost Legacy odda graczom największy poziom z całej serii. Mapa będzie bardzo okazała i jej środowisko pozwoli graczom na wiele sposób eksploracji. Niektóre lokacje z Uncharted 4: Kres Złodzieja miały być większe i oferować więcej rzeczy. Wymieniono tutaj Madagaskar. Twórcy jednak musieli porzucić pewne pomysły z powodu goniących ich terminów. W przypadku Uncharted: The Lost Legacy studio nie odczuwa presji czasu i może na spokojnie zając się dopieszczeniem każdego elementu tytułu bez obawy, że  coś zostanie wycięte z powodu terminów.

TITLE

Uncharted: The Lost Legacy zaoferuje również nowy arsenał broni. Gracze otrzymają dostęp do pistoletu z tłumikiem. Będzie to pierwsza śmiertelna broń pozwalająca na cichą eksterminację przeciwników w serii. Ma to znaczącą wpłynąć na skradankowy aspekt rozgrywki. Do gry trafi również popularne w trybach wieloosobowych C4. Tytuł zaoferuje wiele starć, które będzie można pominąć lub przejść na różne sposoby.

Jedną z nowości jest system otwierania zamków za pomocą wytrychów, który widzieliśmy na zwiastunie. Twórcy nie skończyli jeszcze tego elementu, ale kupili prawdziwe narzędzia i ćwiczą za ich pomocą w studiu.

Uncharted: The Lost Legacy zadebiutuje w tym roku i będzie dłuższe od dodatku "Left Behind" z The Last of Us. Tytuł kupimy w pudełku jako samodzielną grę lub w formie rozszerzenie do Uncharted 4: Kres Złodzieja.

Źródło: https://blog.eu.playstation.com/2017/03/20/the-unexpected-pairings-combat-options-and-huge-locales-of-uncharted-the-lost-legacy/

Tagi: Naughty Dog Sony Interactive Entertainment Uncharted: The Lost Legacy