Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 17.03.2017 17:18
Sonic Forces. Sega przedstawia nowy zwiastun i fragmenty rozgrywki
730V

Sonic Forces. Sega przedstawia nowy zwiastun i fragmenty rozgrywki

Sonic Forces to wielki powrót kultowego bohatera, który przed latami na nowo zdefiniował cały gatunek platformówek. Niebieski jeż wraca w wielkim stylu, być może w swojej najlepszej grze od kilku ostatnich lat. Przynajmniej możemy mieć na to nadzieję, patrząc na nowe fragmenty rozgrywki, które prezentują się świetnie.

Sonic Forces hula na całkowicie nowym silniku graficznym - Hedgehog Engine 2. Grafika i ogólny poziom detali został solidnie podbity względem poprzednich odsłon. Nowy silnik graficzny oferuje także dynamiczne oświetlenie. Sonic Forces tworzone jest przez ludzi, którzy dostarczyli graczom Sonic Colours i Sonic Generations, czyli dwie najlepsze odsłony serii z ostatnich lat.

Sonic Forces - Sonic 2017 dostaje oficjalną nazwę

Sonic Forces zapowiada się na istną gratkę dla fanów niebieskiego jeża. Gra prezentuje się bardzo ładnie pod względem grafiki, a rozgrywka przywodzi na myśl bardzo udane Sonic Generations. Dodajcie do tego doświadczone studio, które w przeszłości pokazało, że rozumie fenomen ponaddźwiękowego jeża i mamy gotowy przepis na sukces. W czasach niedoboru tego typu gier na konsolach Sony powrót kultowego Sonica cieszy podwójnie. Poniżej zapoznacie się z zwiastunem CGI.

Sonic Forces. Zwiastun CG

Podobnie jak w Sonic Generations, możemy zauważyć obecność klasycznego Sonica, który będzie pomagał swojemu współczesnemu wcieleniu.

Kolejne wideo przedstawia z kolei czystą rozgrywkę. Szalone tempo rozgrywki, a w tle miasto niszczone przez armię robotów. Trzon rozgrywki wygląda na identyczny z współczesnych etapów Sonic Generations. Sonic biega, korzysta z swoich ikonicznych ataków oraz elementów otoczenia. Najwięcej zmieniło się w sferze audiowizualnej, która po przeniesieniu na Hedgehog Engine 2 została mocno upiększona. Premiera jeszcze w tym roku.

Sonic Focers. Ujawnienie rozgrywki

 

Źródło: YouTube (SEGA Europe)

Tagi:

Wideo