Paweł Musiolik Paweł Musiolik 17.03.2017 01:18
Tomb Raider 2 - fanowski remake prezentuje się świetnie
1757V

Tomb Raider 2 - fanowski remake prezentuje się świetnie

Tomb Raider 2 dla wielu jest najlepszą odsłoną serii przygód pani archeolog - Lary Croft. Niestety, ząb czasu mocno nadgryzł ten zasłużony tytuł i wielu graczy ma znaczące problemy w podjęciu rękawicy rzuconej przez grę. A gdyby tak powstał remake?

W podobny sposób pomyślał znany w modderskiej scenie Tomb Raidera użytkownik kryjący się za nickiem Nicobass. Postanowił on kilka lat temu odświeżyć Tomb Raidera 2 na silniku Unreal Engine 4. Pracę dokumentuje na swojej stronie oraz w serwisie YouTube kolejnymi nagraniami wideo. Wczoraj opublikował najnowsze nagranie przedstawiające to, jak finalnie będzie wyglądał cały remake.

Amatorski remake Tomb Raidera 2 powstaje od dłuższego czasu

Tak, Tomb Raider The Dagger Of Xian ma być kompletnym odświeżeniem drugiej części Tomb Raidera i pojawi się kiedyś na PC. Autor nie musi bać się o reakcję Square Enix, gdyż kontaktował się bezpośrednio z Crystal Dynamics pytając o zgodę na stworzenie tego projektu. Deweloperzy odpowiedzieli mu, że tak długo jak całość będzie darmowa i Nicobass nie zarobi na tym nawet centa, tak długo oni nie będą interweniować gdyż doceniają pasję fanów.

Materiał prezentuje fragment początkowej lokacji, więc jeśli graliście kiedyś w Tomb Raider 2, to powinniście poczuć sporą nutkę nostalgii. Zobaczcie sami, co zmajstrował modder.

Remake Tomb Raidera 2 - fragment początkowej lokacji

 

Tagi: Tomb Raider 2 Tomb Raider: The Dagger of Xian wideo