Paweł Musiolik Paweł Musiolik 16.03.2017 23:38
Sony zaprzestaje produkcji PS3
2871V

Sony zaprzestaje produkcji PS3

PlayStation 3 dla wielu może być najlepszą konsolą stacjonarną, z jaką mieli do czynienia. Mimo początkowych problemów, kolejne lata obecności PS3 na rynku przynosiły coraz to lepsze gry, ostatecznie dając nam mnóstwo hitowych produkcji. Ale wszystko co dobre, kiedyś się kończy.

PlayStation 3 debiutowało na europejskim rynku 23 marca 2007 roku, kilka miesięcy po globalnej premierze. Łatwo więc policzyć, że PS3 na rynku jest już ponad 10 lat, co jest wynikiem bardzo dobrym gdy weźmiemy pod uwagę, że poprzednie generacja konsol była najdłuższą z wszystkich. W trzy lata po debiucie PS4, Sony powoli przygotowuje się do wysłania PlayStation 3 na drugi brzeg rzeki i zasłużoną emeryturę.

Metal Gear Online 2 ponownie dostępne na nieprzerobionych konsolach!

Na początek - jedynie w Japonii o czym poinformowała japońska centrala Sony. Strona produktu na oficjalnym serwisie PlayStation w Japonii przekazuje każdemu odwiedzającemu krótki komunikat - wkrótce produkcja PS3 w wersji 500 GB (jedynej dostępnej w Japonii) zostanie zaprzestana. Zgodnie z tym, sklepy nie będą otrzymywały nowych dostaw i po wyprzedaniu wszystkich zapasów magazynowych, pozostanie polowanie na używane konsole. Niektóre sklepy zdradziły, że prawdopodobnie stanie się to wraz z końcem tego miesiąca, co pasowałoby do końca roku fiskalnego.

Jakie będzie miało to przełożenie na dostępność PS3 poza Japonia? Na ten moment - niewielkie. Dopóki Sony globalnie nie ogłosi zaprzestania produkcji nowych PS3, nie musimy się o nic obawiać.

Ewolucja marki PlayStation - PlayStation 3

 

Źródło: http://www.jp.playstation.com/ps3/hardware/cech4300c.html

Tagi: PLAYSTATION 3 ps3