Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 16.03.2017 21:07
Twórcy Titanfall 2 mówią o przyszłości studia. Zła wiadomość dla fanów Star Wars
1302V

Twórcy Titanfall 2 mówią o przyszłości studia. Zła wiadomość dla fanów Star Wars

Titanfall 2 nie osiągnęło sukcesu komercyjnego i zawiodło oczekiwania Electronic Arts, ale twórcy są spokojni i mówią, że ich gra jest "zdrowa i ciągle rośnie". Chodzi oczywiście o przyrost graczy i wypuszczane rozszerzenia. Twórcy za pośrednictwem bloga chwalą się też planami na przyszłość i poruszają kwestię gry osadzonej w uniwersum Star Wars, nad którą od jakiegoś czasu pracują.

Respawn Entertainment producent Titanfall 2 pochwaliło się na blogu paroma ciekawostkami. Jednym z tematów była niezadowalająca sprzedaż gry. Deweloper odparł, że studio jest usatysfakcjonowane z Titanfall 2, a baza graczy ciągle rośnie z tygodnia na tydzień. Chociaż twórcy nie mogą oficjalnie podzielić się żadnymi szczegółami, to zasugerowali, że gracze mogą w przyszłości spodziewać się kolejnych darmowych dodatków. Samo studio bada z kolei pomysły na przyszłość serii Titanfall.

Titanfall 2. Wyciekły informacje o kolejnych dodatkach

W obecnej chwili Respawn Entertainment skupia się na długiej przyszłości Titanfall. Główny zespół studia pracuje nad wieloma naprawdę fajnymi rzeczami. Przez studio przeplata się wiele "odjechanych" pomysłów, które mogą w przyszłości trafić do gry w formie DLC lub nawet pełnić rolę prototypu dla kolejnych projektów z uniwersum Titanfall.

W kwestii samych DLC do Titanfall 2. Twórcy zapowiadają, że powiedzą o nich szerzej 23 marca. W kwietniu z kolei studio planuje przedstawić plan, aby gracze wiedzieli czego się spodziewać przez kolejnych kilka miesięcy.

Respawn Entertainment wspomina również o tym, że istnieją projekty z serii Titanfall, przy których macierzyste studio nie bierze udziału w procesie produkcyjnym. Mowa o grze Free-to-Play zapowiedzianej na rynek koreański.  Za grę odpowiada studio Nexon, które w przeszłości tworzyło już produkcję w świecie Titanfall, ale została ona skasowana przed opuszczeniem testów beta. W najbliższej przyszłości poznamy mobilne gry osadzone w uniwersum Titanfall, które zostaną stworzone przez Nexon.

Jeśli chodzi o wieści spoza uniwersum Titanfall. Respawn pracuje również nad grą akcji TPP, którą reżyseruje Stig Asmussen znany chociażby z gry God of War. Tytuł będzie korzystał z marki Star Wars. Projekt niestety ciągle jest owiany tajemnicą i na zbyt wczesnym etapie produkcji, aby firma mogła się o nim wypowiedzieć. W najbliższej przyszłości nie mamy co liczyć na jakiekolwiek informacje o tej grze.

Twórcy zapowiadają również lepszy kontakt z społecznością i przygotowywanie materiałów wideo przybliżających ich pracę nad grami.

Fani Titanfall powinni być uradowani. Seria ma przed sobą świetlaną przyszłość. Druga część będzie jeszcze wspierana przez co najmniej kilka najbliższych miesięcy, a zapowiedź trzeciej odsłony wydaje się być w tym przypadku tylko kwestią czasu.

Źródło: http://www.gamespot.com/articles/titanfall-2-dev-talks-games-future-says-star-wars-/1100-6448791/

Tagi: ea Electronic Arts playstation 4 Respawn Entertainment titanfall 2