Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 16.03.2017 19:15
Prey i przewodnik po Tyfonach. Bethesda przedstawia tajemnicze istoty
573V

Prey i przewodnik po Tyfonach. Bethesda przedstawia tajemnicze istoty

Prey to kolejna wielka marka FPS, która zostanie przywrócona przez Bethesdę. Tytuł powstaje za sprawą Arkane Studios, czyli twórców cenionej serii Dishonored. Dzisiaj wydawca chwali się kolejnym materiałem przybliżającym istoty Tyfon.

Prey obok nowego Dooma i Wolfensteina może stanowić kolejny mocny tytuł FPS w bogatym portfolio Bethesdy. Twórcy z Arkane Studios wykorzystują doświadczenie nabyte podczas produkcji obu części Dishonored i tworzą naprawdę ciekawą produkcję osadzoną w ponurych klimatach science-fiction.

Prey. Ponad 40 minut rozgrywki na nowym materiale wideo

Prey zaoferuje wybór płci głównej postaci. Wcielimy się w Morgana lub Morganę Yu, czyli osobę, którą poddano eksperymentowi ulepszenia ludzkości. Coś poszło jednak nie tak. Stacja, na której się budzimy zostaje opanowana przez obce formy życia. Tyfony są jednymi z kosmitów odpowiedzialnych za infekcję całego kompleksu badawczego.

Prey Phantom 730x411Zaawansowana stacja Talos I zapewni dostęp do wielu wyszukanych broni. Będąc w centrum konfliktu będziemy musieli stawić czoła obcym istotom Tyfon. Czym właściwie one są? Odpowie na to nowy materiał wideo przygotowany przez Bethesdę.

Rasa Tyfon to coś więcej niż tylko formy życia przypominające cienie, które pragną zniszczyć całą ludzką rasę. Istoty zostały przedstawione w ekologiczny sposób. Rasa dzieli się na kilka gatunków i odmian, a to przekłada się na różne strategie w walce z nieprzewidywalnym zagrożeniem.

Prey SpecialPhantoms 730x466

Studio Arkane chwali się, że już w pierwszych dniach produkcji nad Prey zdecydowano, że nie będą korzystać z klisz i oklepanych motywów w kwestii przedstawienia rasy obcych. Zrezygnowano więc z istot używających w walce standardowych broni. Tak samo nie rozważano sięgnięcia po stereotyp obślizgłych kosmitów. Twórcy zdecydowali się na coś bardziej tajemniczego, nieznanego i paranormalnego. W ten sposób postanowiono powołać do życia rasę Tyfon. Są to bezkształtne istoty, które trudno sprowadzić do jednego schematu i je opisać. Rasa ta jest niezwykle niebezpieczna ponieważ trudno przewidzieć sposób w jaki myślą poszczególne jednostki.

Prey Telepath 730x411

Prey zaoferuje całą plejadę najróżniejszych typów Tyfon. Niektóre z nich potrafią kontrolować umysły ludzi i przedmioty, które następnie wykorzystują do walki z graczem. Inne jednostki potrafią z kolei przemienić się w człowieka lub elementy otoczenia, próbując tym samym zmylić przeciwnika. Materiał ukazuje naprawdę unikalnych wrogów, a to na pewno przełoży się na ciekawe i nieszablonowe starcia.

Prey. Ekologia obcych - przewodnik po Tyfonach.

 

 

Źródło: https://prey.bethesda.net/

Tagi: arkane studios austin Bethesda Softworks playstation 4 prey wideo