Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 16.03.2017 14:23
Outlast 2 zakazane w Australii przez sceny przemocy seksualnej
1286V

Outlast 2 zakazane w Australii przez sceny przemocy seksualnej

Outlast 2 jest na tyle kontrowersyjne, że w Australii nie chcą wydać tej gry. Produkcja gry jest już zakończona i nagle okazuje się, że nie wszyscy będą mogli normalnie kupić najnowsze dzieło Red Barrels.

Outlast 2 może okazać się jednym z najciekawszych horrorów niedalekiej przyszłości. Już pierwsza część zasłynęła z uwagi na ciężki i mroczny klimat oraz wiele kontrowersyjnych scen. Być może w kontynuacji twórcy poszli jeszcze dalej, bo jak się okazuje australijska organizacja Classification Board, odmówiła przydzielenia maksymalnej kategorii wiekowej dla Outlast 2.

Outlast 2 w naszej bazie gier.

Outlast 2 nie może być sprzedawane na australijskim rynku. Przyczyną są wyraziste i mocne sceny zawierające przemoc seksualną, gdzie będziemy mogli zobaczyć sceny gwałtu i zadawanie ogromnego cierpienia ofierze. Nie zabrakło też poruszania tematu narkotyków, ogólnie pojętej przestępczości i brutalności - i to w takim stopniu, że organizacja uznała to za przekraczające wszelkie granice. Jeśli wydawcy zależy na wydaniu gry w tamtym regionie, będzie konieczne usunięcie bądź zmodyfikowanie wspomnianych scen.

Outlast 2 ma pojawić się u nas 28 kwietnia 2017 roku. Wśród fanów gatunku raczej nie zabraknie chętnych do sprawdzenia nowej produkcji Red Barrels. Co sądzicie o tym wydarzeniu? Czy dorosłe osoby nie powinny samodzielnie decydować o tym jakimi obrazami karmią swój umysł?

Outlast 2 - oficjalny teaser

 

Źródło: http://www.dualshockers.com/2017/03/16/outlast-ii-refused-classification-australia/

Tagi: outlast ii playstation 4 red barrels Warner Bros. Interactive