Daniel Stroński Daniel Stroński 06.03.2017 12:31
Horizon: Zero Dawn naprawia błędy z postępem i wyrzucaniem do menu konsoli
1198V

Horizon: Zero Dawn naprawia błędy z postępem i wyrzucaniem do menu konsoli

Horizon: Zero Dawn otrzymało właśnie nową łatkę, która ma zaradzić kilku problemom.

Horizon: Zero Dawn zdążyło podbić już serca graczy, będąc na rynku od zeszłej środy. Gra przedstawia piękny otwarty świat, ale jak to już w sandboksach bywa - zdarzają się techniczne problemy. Najnowsza łatka ma im zaradzić.

Horizon Zero Dawn - praktyczne porady

Horizon: Zero Dawn otrzymało dziś patcha ważącego 227,9 MB i krótka lista zmian obejmuje tylko "różne problemy z postępem crashowaniem się gry". Ważne są tu szczególnie zgrzyty w kwestii postępie, które pojawiają nawet w najbardziej dopracowanych grach z otwartym światem, gdzie do misji możemy podchodzić w dowolnej kolejności. Nikt nie chce po kilkunastu godzinach gry utknąć w miejscu, bo produkcja nie załapała, że gracz właśnie wykonał zadanie fabularne, a nie może ruszyć dalej.

Przy okazji przypominamy, że w naszej recenzji produkcja otrzymała świetne 8/10, przy czym autor tekstu zaznaczył, że polska wersja językowa od strony technicznej zostawia dużo do życzenia. Nie zmieniło to jednak faktu, iż Guerrilla Games oddało ogromny, postapokaliptyczny świat, w którym pomogą Wam nasze zalinkowane wyżej praktyczne porady. Poniżej zabawny polski zwiastun z Krystyną Czubówną.

Horizon: Zero Dawn - czytała Krystyna Czubówna

 

Skusiliście się już na historię Aloy w świecie przyszłości opanowanym przez mechaniczne bestie? Jeśli nie, to koniecznie wypatrujcie okazji zagrania w nowe IP studia Guerrilla Games, czyli ojców serii Killzone, którzy zgrabnie przeszli od FPS-ów do trzecioosobowej gry akcji z otwartym światem. Nie są to jednak zupełnie nowe klimaty, bo dalej trzeba celować precyzyjnie, gdyż bohaterka Horizon: Zero Dawn posługuje się przeważnie bronią dystansową i w nierównej walce z wielokrotnie większymi od siebie maszynami musi ostrożnie mierzyć w ich słabe punkty. Wszystko spięto jednak wielką mapą z masą rzeczy do roboty, ciekawym i oryginalnym bestiariuszem oraz elementami RPG, które pozwalają rozwinąć bohaterkę na przestrzeni trzech drzewek umiejętności - cichej łowczyni, silnej wojowniczki oraz sprytnej zbieraczki-rzemieślniczki.

Tagi: aktualizacja Guerrilla Games Horizon: Zero Dawn patch PlayStation 4 Sony Interactive Entertainment update łatka