Paweł Musiolik Paweł Musiolik 03.03.2017 19:44
Final Fantasy XV. Tak gra wyglądać będzie na PC
872V

Final Fantasy XV. Tak gra wyglądać będzie na PC

Final Fantasy XV pojawiło się w sprzedaży pod koniec listopada zeszłego roku. Od tego momentu, gra Square rozeszła się w ponad 6 milionach sztuk, co okazuje się wynikiem znacznie lepszym niż pierwotnie zakładano. Ale na tym japońska firma nie poprzestaje.

To, że prędzej czy później Final Fantasy XV trafi na PC-ty nie powinno nikogo dziwić. To aktualnie zbyt duży rynek by go ignorować, a i PC-ty są dużo mocniejsze niż konsole do gier, co widać po problemach, jakie przez dłuższy czas miała ekipa tworząca Final Fantasy XV. I nawet po przesunięciu premiery i kilku aktualizacjach, FF XV nie działa idealnie na PS4.

Final Fantasy XV zwróciło się w dniu premiery

W trakcie GDC, Hajime Tabata wraz z zespołem pochwalił się materiałem wideo skupiających się na technicznych sprawach związanych z Final Fantasy XV. W drugiej części filmiku pokazane są scenki z czegoś, co Square nazywa na razie pokazem technicznych możliwości silnika napędzającego FF XV, który odpalony został na PC, a dokładniej na GPU od nVidii - GF 1080Ti.

Różnice widać gołym okiem. Nie dość, że modele są dokładniejsze, to jeszcze otwarte lokacje wzbogacono o masę flory, zwierzęta mają animowane futra dzięki technologii Hairworks, pojawia się częściowo zniszczalne środowisko. Jednym słowem - gdy FF XV wyjdzie na PC-ty, to wizualnie będzie ogromnym skokiem jakościowym.

FF XV - pokaz możliwości silnika gry na PC

 

Tagi: Final Fantasy XV PlayStation 4 Square Enix wideo