Paweł Musiolik Paweł Musiolik 01.03.2017 17:04
Twitch będzie sprzedawał gry
309V

Twitch będzie sprzedawał gry

Twitch od momentu przejęcia serwisu przez Amazon znacząco przyspieszył rozwój, chociaż głównie w sposobach na monetyzację treści. Najnowsza propozycja idzie jeszcze bardziej w tym kierunku, bo wkrótce na Twitchu będziemy mogli kupować gry.

Już wkrótce Twitch umożliwi deweloperom i wydawcom sprzedaż swoich produkcji na platformie streamingowej. Na jakiej zasadzie będzie działał dokładnie sklep? Detale są znane tylko zainteresowanym, ale zdradzono, że z każdego zakupu Amazon pobierać będzie odpowiedni procent prowizji, którą to będzie dzielił się z osobą streamującą. Tak, streamerzy, którzy przystąpią do programu i na swoich profilach zamieszczą sklep będą otrzymywać 5% każdej transakcji. Będzie więc to dla nich dodatkowe źródło dochodu. I jednocześnie - pytań o ewentualną uczciwość w prezentowanych tytułach.

Twitch uznał, że oglądanie transmisji na żywo jest niczym wersja demonstracyjna produktu, więc dlaczego by nie sprzedawać też gier. Nie powinno to dziwić, zwłaszcza, że Amazon jest największym sklepem sieciowym. Jak Twitch zachęci by osoby kupowały akurat u nich, nie w innych, sprawdzonych sklepach? Po kupnie gry, przydzielana będzie skrzynka z losową zawartością. Będą to specjalne emotki, odznaki czy tzw. waluta Bits, pozwalająca na odpowiedni komentarz w transmisji.

Na start w usłudze dostępne będą między innymi gry takich wydawców i deweloperów jak:

  • Ubisoft
  • Telltale Games
  • Digital Extremes
  • Hi-Rez Studios
  • tinyBuild
  • Paradox Interactive
  • Trion Worlds

Ponadto przygotowano także oficjalne wideo wyjaśniające cała inicjatywę.

Źródło: https://blog.twitch.tv/coming-soon-twitch-games-commerce-6b646d832480#.yw4yrsrqb

Tagi: amazon twitch wideo