Paweł Musiolik Paweł Musiolik 23.02.2017 23:06
DLC do Deus Ex: Rozłam Ludzkości pokazuje czarną stronę przepustek sezonowych
1859V

DLC do Deus Ex: Rozłam Ludzkości pokazuje czarną stronę przepustek sezonowych

Deus Ex: Rozłam Ludzkości wzbogacił się dzisiaj o drugi dodatek fabularny, który Square Enix wyceniło na 49 złotych. Nie jest to specjalnie drogo, więc i nie o tym chcemy napisać. Problemem jest to, że wraz z wydaniem drugiego DLC możemy zobaczyć, jak wydawca gry chce nas naciągnąć na przepustkę sezonową.

Ustalmy na początku jedno - przepustki sezonowe to nic złego dla obu stron zainteresowanych w tej transakcji. Przynajmniej nie gdy są robione normalnie. Wydawca dostaje z góry jakąś tam kwotę, która może od razu przeznaczyć na produkcję dodatkowej zawartości, a deweloper z tego powodu ma spokój. Gracz zapewnia sobie pakiet z góry określonych dodatków w niższej (kilka lub kilkanaście złotych) cenie i nie musi się o nic innego martwić. Czasami stosuje się dodatkowe bonusy w postaci wcześniejszego dostępu do DLC jak chociażby w Battlefield Premium lub dorzuca jakieś dodatkowe, drobne dodatki.

Deus Ex: Rozłam Ludzkości sprzedaje się gorzej niż Bunt Ludzkości

Square Enix gdy wrzuciło zamówienie przedpremierowe na Deus Ex: Rozłam Ludzkości do PS Store, dodało tez przepustkę sezonową, którą wyceniono na 125 złotych. Standardowa cena. Obiecano nam dwa dodatki fabularne i pomniejszą zawartość, która de facto jest niczym innym jak cheatem w grze, zapewniając nam zasoby potrzebne do ulepszeń Adama Jensena. Czyli coś, co inni rozdają jako bonus by zachęcić ludzi do wyłożenia kasy z góry. No dobrze, ale w czym leży problem? W cenach DLC gdy kupimy je osobno i cenie przepustki sezonowej.

Jak wspomniałem, season pass kosztuje 125 złotych. Pojedynczy dodatek - 49 złotych. Jeśli więc mamieni obietnicą fabularnych dodatków wprowadzających dodatkowe wątki do gry kupiliście przepustkę, to jesteście w plecy 27 złotych. Oczywiście w zestawie są wspomniane cheaty, ale bądźmy szczerzy - kto kupuje przepustkę sezonową dla takich pierdół? To tak, jakby policzono wam awatary (2 zł sztuka) i ewentualnie motyw dla PS4 jako podstawową zawartość sezonowej przepustki.

Coś tu chyba się nie zgadza, prawda?

Square Enix postanowiło więc dorzucić cegiełkę do argumentów przeciwko przepustkom sezonowym. A później włodarze firmy będą się dziwić, gdy ktoś dwa razy się zastanowi zanim zapłaci za ich grę lub dodatek do niej...

Deus Ex: Rozłam Ludzkości - zwiastun drugiego DLC

 

Tagi: deus ex: rozłam ludzkości dlc eidos montreal playstation 4 Square Enix